Jana 44
13.11.11,12:33
Pekny den, syn ma od 1.12. z uradu prace nastupit na absolvenstsku prax,zaroven ho jedna firma vybrala ohladom diplomovych prac,kde sa ma uzatvorit zmluva o diele,na urade prace mu povedali ze je to podobne zmluve na dohodu kde nemoze prekrocit stanovenú zakonam sumu.
KEJKA
13.11.11,11:36
a otázka?
Jana 44
13.11.11,16:06
ci zmluva o diele stanovuje hranicu kolko moze mesacne zarobit ?
KEJKA
13.11.11,16:24
odmena podľa ZoD nie je zárobok , ale OK, nie je stanovená výška.
Ale zasa v súvislosti s absolventskou praxou resp. s prípadnou stratou niečoho....... tak môže byť podmienka, že tvoj príjem nemôže byť viac ako napr. 500 EUR
ale to nie vec ZoD, ale všeobecne.
Xanti
13.11.11,16:35
Príjem nezamestnaného uchádzača o zamestnanie nesmie byť vyšší ako 139,90 eur / mesačne. Ak bude vyšší, uchádzača vyradia z evidencie a tým pádom príjde aj o absolventskú prax.

Netreba zabúdať každú zmluvu odniesť na UP pred jej začiatkom ( kopiu ) a každý mesiac nosiť na UP potvrdenie o výške príjmu.
mimi3
13.11.11,16:42
Pri tejto dohode bude mať možno dohodnutú odmenu ktorá mu bude vyplatená jednorázovo po ukončení práce t.j. za posledný mesiac. Pokiaľ prekročí výšku 139,90 bude vyradený od začiatku toho mesiaca za ktorý predloží tento príjem. Za predchádzajúce mesiace v rámci tejto dohody donesie nulový príjem. Abs. prax môže vykonávať súbežne v prípade až sa to časovo bude dať zosúladiť s tou dohodou.
KEJKA
13.11.11,17:44
takže je lepšie, ak v ZoD sa uvedie čiastkové vyplácanie 139 EUR za každý mesiac až do odovzdania diela? Bolo by to riešenie?
Sarlotka
13.11.11,17:52
Pri tejto dohode bude mať možno dohodnutú odmenu ktorá mu bude vyplatená jednorázovo po ukončení práce t.j. za posledný mesiac. Pokiaľ prekročí výšku 139,90 bude vyradený od začiatku toho mesiaca za ktorý predloží tento príjem. Za predchádzajúce mesiace v rámci tejto dohody donesie nulový príjem. Abs. prax môže vykonávať súbežne v prípade až sa to časovo bude dať zosúladiť s tou dohodou.

netreba zabúdať že v prípade keď ho vyradie z evidencie nezamstnaých musí si platiť odvody ako samopltiteľ do ZP mesačne je to 46,06 Eur (rozpočítava sa na dni)
riešením by bolo ako spomínala kejka pokúsiť sa dohodnúť na mesačnej odmene nie vyššej ako 139,90 Eur...
mimi3
14.11.11,02:16
Určite by pre uchádzača bol najlepší mesačný príjem do povolenej výšky no neviem či v dohode o dielo nie je práve vyplatenie mzdy viazané na odovzdanie dohodnutej práce.
megyzah
06.12.11,16:31
Dobrý večer, prosím poradíte mi, akú zmluvu alebo ako pokryť spoluprácu s občianskym združením, pre ktorú budem robiť ako podnikateľka jednoduché administratíávne práce a nebudem za to brať odmenu. Viem, že to mnohých zarazí, ale oni mi neskutočne pomohli, teraz im to chcem oplatiť. Potrebujem to však nejakou zmluvou pokryť. Ďakujem.