Galcik
13.11.11,14:31
Podstata je ta ,že prenajímam nehnuteľnosť . Čítal som ,že boli prípady podvodného predaja nehnuteľnosti nájomcom a to tak ,......že sa sfalšujú podpisy kúpnej zmluvy a nehnuteľnosť neoprávnene predajú 3 ,4 osobe . Keby k tomu došlo , bol by to podvod ,...súdne ťahanice. Rád by som sa zabezpečil dopredu , aby som to neskôr neľutoval . Počul som , že sa dá zabezpečiť nehnuteľnosť proti zneužitiu predaja cudzou osobou a to podaním plomby na kataster na vlastnú nehnuteľnosť . Tým pádom by sa nehnuteľnosť nemala dať previesť na ďalšiu osobu .Vie mi niekto poradiť ? Prípadne existuje iný nástroj proti takému zneužitiu ?Ďakujem.
misoft
13.11.11,15:03
mimotemy Opäť jeden z tých, ktorí zdvojujú témy - potom je tu v tom nehorázny neporiadok! :mad::mad:mimotemy
arizona
13.11.11,15:38
mimotemy Opäť jeden z tých, ktorí zdvojujú témy - potom je tu v tom nehorázny neporiadok! :mad::mad:mimotemy
mimotemy ok, uz som tu duplicitu vymazala, nech to tu nesarapati ;)
bubkoch
13.11.11,15:55
Podstata je ta ,že prenajímam nehnuteľnosť . Čítal som ,že boli prípady podvodného predaja nehnuteľnosti nájomcom a to tak ,......že sa sfalšujú podpisy kúpnej zmluvy a nehnuteľnosť neoprávnene predajú 3 ,4 osobe . Keby k tomu došlo , bol by to podvod ,...súdne ťahanice. Rád by som sa zabezpečil dopredu , aby som to neskôr neľutoval . Počul som , že sa dá zabezpečiť nehnuteľnosť proti zneužitiu predaja cudzou osobou a to podaním plomby na kataster na vlastnú nehnuteľnosť . Tým pádom by sa nehnuteľnosť nemala dať previesť na ďalšiu osobu .Vie mi niekto poradiť ? Prípadne existuje iný nástroj proti takému zneužitiu ?Ďakujem.


neviem ci nieco take existuje, ale to co by si chcel mi príde ako logicky nezmysel ...
ako by si poriesil tú plombu keby si chcel ty sam predat nehnutelnost ?
nie nahodou tak isto ako by to v tvojom mene mohol spravit falsovatel podpisov a podvodnik ? :)
Ice dive
13.11.11,16:18
plombu na vlastnú nehnuteľnosť z tohto dôvodu ani nejde dať... z akého titulu by mala byť..???
buď je záložné právo v prospech banky z dôvodu úver, právo doživotného užívania resp. iné ťarchy/plomby ktoré vlastníka zapísaného na LV určitým spôsobom obmedzujú...

pre pokoj v duši by si mohol zriadiť vecné bremeno na právo doživotného užívania nejakej blízkej osobe, ktorá nie je spoluvlastníkom danej nehnuteľnosti napr. bratovi, sestre resp. manželke a pod... v tomto prípade, by to mal potencionálny nájomník sťažené v tom, že by musel zohnať buď kupca, čo by akceptoval toto vecné bremeno, alebo by musel falšovať minimálne dvojo dokladov...
majkii
14.11.11,18:34
Plomba v KN na liste vlastníctva sa vyznačí, ak bol podaný návrh na zmenu práv k nehnuteľnosti, alebo bolo začaté katastrálne konanie o opravu chyby v katastrálnom operáte, alebo bolo vydané rozhodnutie o proteste prokurátora a pod.
Ako vlastník z dôvodu, ktorý uvádzaš (a nie len) o vydanie plomby žiadať nemôžeš, plombu vyznačuje kataster na základe úkonu uvedenom v § 44 ods. 1) katastrálneho zákona.

(1) Správa katastra najneskôr v pracovný deň nasledujúci po dni, keď jej bola doručená zmluva, verejná listina alebo iná listina na zápis vkladom alebo záznamom, alebo ak sa začalo katastrálne konanie o oprave chyby v katastrálnom operáte alebo konanie o proteste prokurátora, vyznačí plombu o zmene práva k nehnuteľnosti alebo o začatí katastrálneho konania o oprave chyby alebo o začatí konania o proteste prokurátora na liste vlastníctva alebo v pozemkovej knihe, alebo v železničnej knihe; túto plombu zruší vykonaním vkladu alebo záznamu, alebo právoplatným rozhodnutím o zamietnutí návrhu na vklad, alebo právoplatným rozhodnutím o zastavení konania, alebo právoplatným rozhodnutím o oprave chyby v katastrálnom operáte alebo právoplatným rozhodnutím, ktorým sa nevyhovuje protestu prokurátora.