Lucinka22
24.01.06,19:48
Dobrý den,

robim jednu mzdu a mam tu papierik "oznamenie pre zamestnavatela o uzavreti zmluvy o starobnom dochodkovom sporeni" uzavrete 11.11.2005.
Viete niekto poradit co s tym? Na tomto papiery nic nie je. Vyratava sa to zo mzdy? Robim v olympe, viete niekto ako sa to tam robi?
Ak vie niekto pomoct co s tym tak poradte lebo vobec neviem co s tym!

Dakujem velmi pekne
vladan
24.01.06,19:05
YVETTE
24.01.06,19:09
Predpokladam, ze zamestnanec ti oznamil uzavretie zmuvy s SDS /II. pilier/. Pre teba je to iba informacia, s ktorou nerobis v podstate nic. Na zaklade mesacneho vykazu a prilohy so Socialnej poistovne, poistovna posle zospovedajucu sumu na dochodkovy ucet do prislusnej SDS-ky s ktorou ma zamestnanec podpisanu zmluvu.
bredikova
24.01.06,19:15
Ja mám v mzdovom programe možnosť určiť či zamestnananec má II.pilier. Keď to zaškrtnem tak mi do pásky vytlačí aj sumu ktorú má odviesť SP na dôchodkový účet zamestnanca. Keď to nezaškrtnem tak sa netlačí. Keď som si to kontrolovala je to tých 9%.
Chobot
25.01.06,08:51
Ja mám v mzdovom programe možnosť určiť či zamestnananec má II.pilier. Keď to zaškrtnem tak mi do pásky vytlačí aj sumu ktorú má odviesť SP na dôchodkový účet zamestnanca. Keď to nezaškrtnem tak sa netlačí. Keď som si to kontrolovala je to tých 9%.

Ak už máš mzdový softvér na to prispôsobený, tak to tam uvádzaj. Zatiaľ zákon vyslovne neustanovuje povinnosť uvádzať príspevky rozdelené, ale ak je to možné, tak to máš už vopred nachystané, ak ak to raz bude zákonná povinnosť, tak už emusíš nič robiť.
LubenaK
26.01.06,17:29
V Olympe sa to nastavuje v Personalistike na karte Mzdové údaje zaškrtnúť políčko Zamestnanec zúčastnený v 2. pilieri DSS. Na výplatnej páske potom bude uvádzať pri starobnom poistení rozpočítanie na 9 a 6%.
Hronská Iveta
28.01.06,11:48
V Olympe sa to nastavuje v Personalistike na karte Mzdové údaje zaškrtnúť políčko Zamestnanec zúčastnený v 2. pilieri DSS. Na výplatnej páske potom bude uvádzať pri starobnom poistení rozpočítanie na 9 a 6%.
Zadefinovanie v Olymp-e je uvedené správne, len odvod bude v členení nie 9% a 6%, ale sa jedná o 9% a 5%, teda spolu odvádza zamestnávateľ 14%, z čoho Sociálna poisťovňa prepošle príslušnej správcovskej spoločnosti príslušnú čiastku. I napriek tomu, že túto na výplatnej páske (po vyššie uvedenom nastavení v Olymp-e) zamestnanec uvidí, nebude to v skutočnosti suma, ktorá bude reálne pripísaná na účet, táto bude totiž ešte upravená o rôzne poplatky (či už Sociálnej poisťovne, alebo správcovskej spoločnosti). Sumu na výplatenj páske je preto potrebné považovať len za informatívnu.
vladan
28.01.06,13:46
mimotemy

zároveň odporúčam ujasniť zamestnancom, ktorí uzatvorili zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení, že odvod do ich správcovskej spoločnosti robí Sociálna poisťovňa a zamestnávateľ s tým nemá nič spoločné ... ja som túto informáciu svojim zamestnancom nedala, resp. som nemyslela, že ma budú bombardovať otázkami, že prečo im ešte nenabehli peniaze na individuálny účet, resp. či sme my ako zamestnávateľ odviedli odvody včas ;)