saaapo0o
14.11.11,02:44
Dobrý deň/večer

Chcel by som sa opýtať, či je nejaká možnosť výpovede/odstúpenia od zmluvy, ak som podpísal takúto zmluvu:



Zmluva o ubytovaní
Uzatvorená podľa paragrafu 754 a následne zákona č. 40/1964 Zb., Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov medzi zmluvnými stranami:

-ako Ubytovateľ
-ako Objednávateľ

Článok 1: Predmet zmluvy
(1)Ubytovateľ je prevádzkovateľom ubytovacieho zariadenia, kategórie Turistická ubytovňa...(ďalej UZ)
(2)Predmetom tejto zmluvy je dohoda o poskytnutí ubytovania Objednávateľovi v UZ Ubytovateľa za podmienok dohodnutých v tejto zmluve.
...

Článok 2: Doba trvania zmluvy
(1) Zmluvné strany sa dohodli, na ubytovaní na dobru určitú, ktorá začína plynúť odo dňa podpisu zmluvy a končí 30.6.2012
(2) Zmluvné strany sa dohodli, že zmluvu sa skončí
a, uplnutím dojednanej doby
b, dohodov zmluvných strán
c, výpoveďou zo strany Ubytovateľa v prípade porušenia ustanovení tejto zmluvy alebo platného ubytovacieho poriadku zo strany Objednávateľa. Výpovedná doba je 14dní a začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho po odoslaní písomnej výpovede na adresu trvalého pobytu Objednávateľa
d, Zmluvné strany sa dohodli na vylúčení platnosti ustanovenia paragraf 759 ods. 1 OZ pre účely tejto zmluvy
(3)...




Ide o to, že tento internát je veľmi drahý (95€ za mesiac). Túto zmluvu som podpisoval kvôli tomu, že keby som ju nepodpísal, býval by som asi pod mostom. Toto ubytovanie mi dohodila univerzita v nejakej turistickej ubytovni, 15 km od školy a od mesta v nejakej dedine. Mam spolubývajúcich, s ktorými som sa nepohodol, pretože veľmi často pijú a húlia, a ja mam ťažkú školu, nemám čas na na alkohol a na zábavu. Keď sú naliatí v alkohole, sú dosť agresívni (búchajú zo stoličkami, rozbíjajú poháre...) a aj keď mám na sebe slúchadlá (štuple), veľmi ich počuť a nedá sa sústrediť na učivo a v študovni je tak povediac veľký bordel, kde je naplno zapnutý televízor, hluční študenti a mnohokrát si tam vypijú...

V poslednej dobe na internáte tečie iba chladná voda, kde sa dá osprchovať iba vo výnimočných chvíľach.

Keď som sa pýtal vedúcej o odstúpenia zo zmluvy, povedala iba, že keď nájdem za seba náhradu, tak ma odubytujú.


Ďakujem Vám za každú radu a prajem pekný deň.


-Saaapo0o-
terinka10
27.09.12,13:53
mam ten isty problem s tou istou ubytovnou...... prosim napis ako si to vyriesil.....dakujem
verronny
29.01.14,04:29
pokial je to tak ze su tam nevyhovujuce podmienky na byvanie tj. studena voda, plesen a pod. kludne za nimi chod stym ze musia ti podpisat odstupenie od zmluvy pretoze pocas vymahania by ste isli aj na sud a tam by nepochodili. este by si aj odskodne dostala. najdi si to v zakone o byvani a vysvetli im to. ked su rozumny a podla mna rozum maju kedze takto odrbavaju ludi tak to podpisu.