roman29
14.11.11,08:37
ahojte,

zaujimalo by ma ci ma niekto konkretne skusenosti s poisteniami typu Kasko Total od Allianzu, alebo nazvy GAP a pod. u inych poistovni.
Kupil som nove auto a uzavrel tuto poistku.

V zmluvnych podmienkach nevidim ziadny problem, ale aj tak sa mi to zda prilis vyhodne, a preto mam pochybnosti.
Ved hoci aj na stvrty rok, ak by som nebodaj mal havariu kde by bolo auto na "totalku", tak mam dostat nazad povodnu obstaravaciu cenu.
To sa mi zda prilis dobre ze este tym vlastne aj "zarobim" ?? Pouzivat 4 roky auto ... a potom dostat peniaze na nove ...

Samozrejme za predpokladu tej havarie z ktorej vyjde to auto ako "totalka", nebolo to mojim umyselnym konanim, pod vplyvom alkoholu atd. atd. atd.
Viete ako, s poistovnami opatrne ... a preto sa pytam na konkretne skusenosti z praxe, ako k tomu poistovna pristupovala ked nastala situacia ze mala platit.

Konkretne mna to vyjde 159eur rocne, za obstaravaciu cenu 11 000 eur, na 5 rokov (samozrejme popri havarijnej)
Podla podmienok vidim ze to vzdy mozem do 2mesiacov zrusit ...

Nejake vseobecne info tu: http://www.netfinancie.sk/100-percentne-poistenie/eurogap-poistenie/