ali8
14.11.11,09:22
Dobry den vie mi niekto poradit ohladom zauctovania? /MRP JÚ/ , dosla mi faktura ako dobropis k jednej fakture na ktorej je celkova ciastka minusova napr.-100€ k nej mam pripnuty doklad vydavkovy odtej firmy na tu sumu, no a ako ju ja zauctovat kedze mam ju hodenu v doslych fakturach a ked ju idem dat uhradit tak mi ju hnedprogram hodi ze uhrada do vydavkov, a jak toved nemozem mat dve vydavkove doklady pri jednej fakture ako si mam poradit? a na fakture je -100€ a ich vydavkovy ma +100€
Katarina
14.11.11,08:42
Prijatý dobropis sa zaeviduje do knihy PF s mínusovým znamienkom. VVD je potvrdedenie o tom, že dodávateľ svoj dobropis uhradil. Pri účtovaní prejdete do knihy PF a urobíte úhradu fa., ktorá sa vynuluje. V PD dáte zaúčtovať túto faktúru, a keďže sa jedná o dobropis bude to v PD účtované ako napr. nákup tovaru s mínusovým znamienkom.
ali8
14.11.11,09:00
Prijatý dobropis sa zaeviduje do knihy PF s mínusovým znamienkom. VVD je potvrdedenie o tom, že dodávateľ svoj dobropis uhradil. Pri účtovaní prejdete do knihy PF a urobíte úhradu fa., ktorá sa vynuluje. V PD dáte zaúčtovať túto faktúru, a keďže sa jedná o dobropis bude to v PD účtované ako napr. nákup tovaru s mínusovým znamienkom.

Presne takto som to isla riesit, ale ked dam natup tovaru minusovym znamienkom bude aj moj doklad vydavkovy a aj ich je. nevadi ze budu pri fakture dve vydavkove doklady?
Katarina
14.11.11,14:41
Oni dali výdavkový doklad, ty k nemu vypíšeš príjmový, lebo si peniaze prijala a ten budeš účtovať.
ali8
15.11.11,07:22
Oni dali výdavkový doklad, ty k nemu vypíšeš príjmový, lebo si peniaze prijala a ten budeš účtovať.

ved to mi nieje jasne ked ja vypisem prijmovy doklad a v PD to budem mat zauctovane nakup tovaru ale minusom takze tam budem mat vydavok
ali8
16.11.11,07:54
prosim vie niekto poradit?
kimart
16.11.11,08:09
zaúčtuješ výdavkový mínusom (v pokladni), tým ti vznikne úhrada dobropisu
ali8
16.11.11,14:40
zaúčtuješ výdavkový mínusom (v pokladni), tým ti vznikne úhrada dobropisu

tak to aj mam ale nevadi ze od nich mam vydavkovy doklad a ja ktomu vypisem tiez svoj vydavkovy ale minusovy
ego.mc
16.11.11,15:57
Myslím si, že ak spravíte tak, ako Vám radila Katarína, bude to v poriadku. :)
ali8
16.11.11,16:01
Spravte tak, ako Vám radila Katarína. :)

tak som na pochybach, ak spravim takto ze ja vypisem prijmovy doklad a pritom v penaznom denniku to budem mat zauctovane minusovy vydavkom nie v prijmoch tak mi to potom nebude sediet, prave tomu nerozumiem ako to urobit.
ego.mc
16.11.11,16:03
Budete to mať zaúčtovanie ako zníženie nákupu tovaru, takže príjem. :)
ali8
16.11.11,16:57
Budete to mať zaúčtovanie ako zníženie nákupu tovaru, takže príjem. :)

ahaa takze to znamena kedze to bude zauctovane v penaznom denniku minusovou polozkou vo vydavkoch moze sa ktomu vypisat prijmovy doklad? mam vtom zmatok pretoze mi je logicke ked mam prijmovy doklad tak to mam zauctovane predsa v prijmoch a toto budem mat zauctovane vo vydavkoch hoci minusom ale predsa vo vydavkoch.