ali8
14.11.11,11:37
Dobry den vedel by mi niekto poradit, ostala mi v uctovnictve visiet jedna neuhradena faktura napr. na sumu 300€, ktoru som neuhradila zakaznikovi, ide o to ze on uz zrusil zivnost, co ztoho teraz vyplyva ak mu ju chcem teraz uhradit hoci uz nema zivnost? ja sa jednoducho zbavim svojho zavazku v uctovnictve a prenho toco znamena kedze je evidovany na urade prace a ja mu vyplatim teraz tych 300€ , neviete mi niekto dat nejake info? dakujem pekne.
Mila123
14.11.11,10:50
a ako sa chceš jednoducho zbaviť záväzku????
on ako FO na konci podnikania, pri ukončení musel všetky svoje pohľadávky (aj váš záväzok zdaniť), tak vyplateni tých 300 € Vám nič nebráni....
Zita5
14.11.11,10:52
Dobry den vedel by mi niekto poradit, ostala mi v uctovnictve visiet jedna neuhradena faktura napr. na sumu 300€, ktoru som neuhradila zakaznikovi, ide o to ze on uz zrusil zivnost, co ztoho teraz vyplyva ak mu ju chcem teraz uhradit hoci uz nema zivnost? ja sa jednoducho zbavim svojho zavazku v uctovnictve a prenho toco znamena kedze je evidovany na urade prace a ja mu vyplatim teraz tych 300€ , neviete mi niekto dat nejake info? dakujem pekne.

No Vás vlastne by nemalo zaujímať , čo to pre dotyčného znamená.Vy ste povinná záväzok uhradiť , bez ohľadu na to či ukončil, alebo neukončil živnosť .

Ale vzhľadom k tomu, že sa pýtate, čo to pre dotyčnú osobu znamená , tak odpoviem v krátkosti .Keď ukončil živnosť , tak bol povinný okrem iného spraviť úpravu ZD (§17 odst.8,9) a pri dodržaní ustanoveni , mal všetky neuhradené pohľadávky priemietnuť cez UUO do príjmu OVZD a teda zdaniť .Je už jeho vecou , ako si bude po zdanení predmetné pohľadávky vymáhať .