pestra
14.11.11,10:59
Dobrý deň. Rada by som sa informovala, čo všetko odo mňa môže požadovať účtovníčka. Raz mesačne jej dávam všetky faktúry, bločky, výpisy z účtu. Ale len to jej nestačí. Musím jej exportovať aj celý sklad, prefotiť pokladničnú knihu. Stále čosi. Preto by som chcela byť v obraze. Čo áno, čo nie. Ďakujem. Pekný dník.
Johanka
14.11.11,10:15
Čo nie - k tomu nie je čo napísať. Čo áno - všetko a je dobré aj podávať info o úmysloch (kvôli daňovej optimalizácii) . Dobrý účtovník je ako spovedník. Ak to tak nie je, môže byť problém. Pre podnikateľa je potrebné vedieť napr. to , že účtovníctvo nie je len o peňažných operáciách ... to je jeden z dôvodov, prečo sa dobrý účtovník javí ako ten, čo stále niečo vypytuje (a nie raz to vyzerá tak, že obťažuje :) )
Zita5
14.11.11,10:31
okrem toho čo od Vás žiada .......tak neviem si napríklad predstaviť , že mám účtovať o splátkach nájomného za priestory , bez toho , aby som nemala v ruke zmluvu o podnájme , neviem si predstaviť účtovať o lízingu , aby som nemala v ruke Zmluvu o finančnom prenájme so splátkovým kalendárom , neviem si predstaviť účtovať o vyplatení odmeny vyplývajúcej z mandátnej zmluvy , aby som túto mandátnu zmluvu nemala v ruke ......a takto by som mohla menovať ďalej . Proste či sa Vám páči, alebo nie , čo požaduje účtovníčka z pohľadu účtovníctva , tak jedine Vy dve sa musíte vedieť dohodnúť. Neberte to ako záťaž .
Veľa krát treba aj vyjadrenie či vysvetlenie k účtovným prípadom , ktoré bude od Vás žiadať .

.....je toho veľa, mnou uvedené je len časť ......