Lukas217
14.11.11,11:43
Dobrý deň,

Mám takú otázočku. Objednával som si z internetového obchodu autobatériu. Pri prebratí a zaplatení tovaru, ktorý mi doniesol kuriér som doma zistil, že je to iná autobatéria akú som si objednal. Po telefonickom hovore do intenetového obchodu som bol oboznámený, že daná autobatéria už nieje a asi ani nebude. (netušim prečo mi poslali inú, lebo mám pocit ako keby vedeli, že poslali niečo ine). Slečna ma ubezpečila, že peniaze mi budú vrátené na účet. Avšak nechcem to nechať na náhodu lebo v obchodných podmienkach je písané citujem: "(7) Zákazník si svoje právo na odstúpenie od zmluvy môže uplatniť do 7 pracovných dní odo dňa doručenia tovaru, písomne, elektronickou poštou na adrese autobutik@autobutik.sk alebo osobne v sídle dodávateľa. Telefonicky a zaslaním SMS správy právo na odstúpenie od zmluvy uplatniť nemožno". Takže moja otázka znie či má niekto k dispozícií vzor na odstúpenie od zmluvy a či mi bude vyplatená plná suma spolu s poštovným, ktoré som uhradil. A či postupujem správne.

PS: nevedel som kam zaradiť túto kategóriu dúfam, že aspoň čiastočne správne

Budem vďačný za každú radu. Ďakujem
mattto
14.11.11,11:20
"vzor na odstúpenie od zmluvy"??? to v dnešnej dobe individualizmus neexistuje, na všetko všetci potrebujú uniformitu, vzory, predlohy, bez vlastného myslenia? Čo je zložité na tom, poslať autobatériu eshopu späť s tým, že napíšeš, že odstupuješ od zmluvy, peniaze žiadaš zaslať na č.ú. xxxxx?
Lukas217
14.11.11,12:09
No vzor som si nejaky nasiel. Mna skor zaujimal postup, ze ako to funguje kedze som nikdy predtym nic nereklamoval z internetoveho obchodu. Ci sa mi vrati postovne co som uhradil plnu sumu+ keby som to poslal tak dalsie postovne na 10 kilovu bateriu, neni to list, aby som nesiel do straty. Tak nebud agresivny na mna :)
padro
14.11.11,16:05
ja mam eshop a tato vlasnost zakaznikov ako ich chce kazdy len oklamat ma trosku vytaca :) .. ale k veci normalne posli spat baterku do mailu im napis cislo uctu alebo ho priloz aj k vratenej baterke,.. vratit by ti mali cenu baterky+postovne,... postovne ktore platis teraz pri vratenie ti preplatit nemusia
Lukas217
06.12.11,11:20
Nevravim, ze kazdy internetovy obchod je zly. Ide o tu starostlivost o zakaznika ktora v drvivej vacsine chyba a hlavne neponukam tovar ktory dlhodobo nemam (aspon co mam ja skusenost). Peniaze mi vratili dnes po 3 tyzdnoch a 8 telefonatoch, ze uz sa to vybavuje, peniaze boli poslane (samozrejme neboli). Dnes ked som im pohrozil slovenskou obchodnou inspekciou a porusenim zakona, ktory porusili zrazu ajhla este dnes peniaze boli poslane. Takze sa nemas co vytacat pri nedovercivosti zakaznikov lebo na Slovensku je to tak...