phrubovsky
14.11.11,11:45
Zdravím Vas,
mám spravenú zmluvu o reklamnej činnosti a chcel by som tam doplniť takú vec, že pokiaľ mi nedodá objednávateľ reklamy do 25. dňa predchádzajúceho mesiaca pred uverejnením reklamy vzor tej reklamy, ktorá má byť daná na reklamnú plochu ktorú vlastním, tak že zaplatí tú sumu za reklamu aj ked tá nebude vylepená, poradíte mi nejaku odbornejšiu formuláciu, ktorú by som mohol dať do tej zmluvy? Dakujem veľmi.

(je to kvôly tomu, že si "kvázi" podnikatelia objednajú plochy a potom sa neunúvajú mi dať ani vzor na ktorom sme sa dohodli, proste neplnia si povinnosti vyplývajúce zo zmluvy a potom rušia zmluvy a rad by som to ošetril aj takto)
mattto
14.11.11,11:26
"v prípade, že objednávateľ reklamy do 25. dňa v mesiaci nedoručí dodávateľovi (neviem, ako máte pomenované zmluvné strany) reklamný vzor vo formáte (to si vyšpecifikuj), je povinný zaplatiť zmluvnú pokutu vo výške XXX (pevná suma, alebo spôsob jej určenia, napr. vo výške ceny služby) splatnú do XXX dní"

normálne vyfakturuješ zmluvnú pokutu a hotovo
phrubovsky
14.11.11,11:52
A prosím vás, je povinné dať do faktúry aj množstvo, mernú jednotku a cenu za mernú jednotku? Ide totiž o to ze idem prenajímať plochy na reklamu (každá plocha má inú veľkosť a teda aj cenu). Chcem sa spýtať môžem vystaviť faktúru a v nej bude (niesom platca DPH):
Fakturujeme Vám dodanie služby:
Názov____________________________________________ _Spolu
Na základe zmluvy č. XXX Vám fakturujeme.....................XXX euro

môže to byť tak, samozrejme v zmluve bude špecifikovaná veľkosť plochy? Alebo to musí byť takto?

Názov:_____________Merná jednotka ____Množstvo___Jednotková cena (euro).. Spolu (euro)
Reklamná plocha:...............cm2..................950 ........0,40..................................380


Veľmi by mi to uľahčilo vystavovanie faktúr, pretože budem priamo u zakaznika spisovať fakturu, tak by som chcel vedieť či aj tá prvá možnosť je legalna, pripadne čo by ste mi poradili. Dakujem.
mattto
14.11.11,12:04
neviem, aké plochy máš, nedá sa to proste rozdeliť a pomenovať kódom (čo bude príloha v zmluve)? napr. billboard s rozmermi XX bude B200, s rozmermi YY bude B150, plachta na plote s rozmermi ZZ bude B050 atď., faktúrovať budeš čas, nie plochu na cm2. Nemusí ísť o billboardy, ale nejaké modely plochy, ktoré budú stále rovnaké, ale viac druhov

Fakturujeme Vám prenájom reklamnej plochy

B200 na dobu od 1.1.2012 do 20.2.2012, cena nájmu 51 dní, jednotková cena bude X EUR/deň, spolu 51xjednotková cena
B150 na dobu od 1.1.2012 do 20.2.2012, cena nájmu 51 dní, jednotková cena bude Y EUR/deň...
phrubovsky
14.11.11,12:10
Praveže to su take plagaty niečo ako inzertny mesačnik a tam si vlastne vyberie firma sama akú chce mať veľkú reklamu, čiže tam tych kombinacii je obrovske množstvo :/ . A nedá sa nejako v tej faktúre odvolať na Zmluvu o reklamnej činnosti a tam už je presne špecifikovana veľkosť aj dlžka prenajmu.