malema
14.11.11,12:02
ahojte,
potrebovala by som poradiť niečo ohľadom invalidných dôchodcov. Zriadili sme chránenú dielňu, v ktorej zamestnávame invalid. dôchodcov na 6 hodinový úväzok. Niektorí však odrobia denne aj 8 hodín (teda si nadrobia hodiny) a potom sú niekoľko dní doma. UPSVaR im prepláca cestovné. vypĺňam im tlačivo, pre UPSVaR, na ktorom uvediem, presne v ktoré dni boli v práci (pretože na tieto dni majú aj cestovné lístky). Neviem ako im mám hodiny rozpísať v dochádzke, ked robím mzdy. Či im môžem napísať iba skutočne tie dni čo tu boli, a napísať im viacej hodín ( neviem či je to možné, kvôli tomu, že im lekár povolil robiť iba na 6 hodín), alebo či im tie hodiny rozpísať na všetky pracovné dni (nebude sa to stotožnovať s tým čo som uviedla na tlačive pre UPSVaR), alebo či im môžem na tie dni čo boli doma dať PLATENÉ VOĽNO. Skutočne netuším ako to mám urobiť, aby to bolo správne, aby ma za to nikto nedodžubali.
Je to moc súrne.
Dakujem moc
Daniela12345
14.11.11,12:08
Ja by som im nedovolila robiť viac ako je im povolené lekárom.(Môžu pracovať nadčas?) Môže sa stať, že keď môžu pracovať 8 hodín, tak ich prehodnotia a zoberú dôchodok. Ak im UP prepláca cestovné,tak vykazovať podľa skutočnej dochádzky- lístkov.
malema
14.11.11,12:17
Ďakujem za odpoved. Ja by som im tiež nedovolila robiť dlhšie, ale kedže sa tak dohodli so šéfom, a radšej si nadrobia a potom zostanú doma tak nič nezmôžem. a myslíte, že je teda správne ked som im dala - platené voľno? môžu sa mi z UPSVaR v tom vrtat?
Daniela12345
14.11.11,12:29
Ja by som aj šéfa upozornila, že nadrobenie nie je asi šťastné riešenie. Je tam povolenie lekára na určité hodiny. Alebo budete robiť dochádzku dvojmo?
malema
14.11.11,13:15
ja si vediem dochádzku - tak ako skutočne chodia. tiež som zástancom toho, aby robili koľko majú a vyhli by sme sa tak možným problémom. Neviem či si to na UPSVaR medzi sebou kontrolujú - tá pani, ktorej sa nosia lístky a tá pani, ktorá má na starosti preplácanie CCP - ktorej donesiem potom aj výplatné pásky. a mam takého tušáka, že ked je tam dám, že mali platené voľno - bude špekulovať, že to prečo sme dali a tak.. ach jaj.
ewita888
14.11.11,13:35
tak ale takto svojim konaním robíte doslova podvod.. veď to cestovné sa má preplácať len za dni, ked cestujú do práce... jasné, že sa vám na to raz príde... stačí jedna kontrola a ste v háji...
malema
14.11.11,16:34
aký podvod??? samozrejme, že im UPSVaR preplatí len to čo skutočne odpracovali. Veď podľa lístkov, čo skutočne cestovali. Ja som len chcela vedieť, či si môžu nadrabať, ked sú invalidi, resp. či im tie nadrobené hodiny môžem do dochádzky rozpísať, alebo ako sa to dá vlastne správne urobiť, ked oni chcú zostávať dlhšie a potom byť doma. tak neviem o aký podvod tu má ísť.