martina833
14.11.11,12:43
Dobry den,
neviem, ci som v spravnej kategorii, ale chcela by som vas poprosit, ci by ste sa nemohli kratko pozriet na moj zacinajuci eshop a napisat mi pripomienky ohladom prevedenia a obsahu, co vam vadi, co by ste zmenili, co chyba. (Kontakt doplnim) natrhu.sk

Dakujem velmi pekne
camozzi
14.11.11,12:06
Zmenil by som tu desivu zakladnu sablu Webarealu a na tvojom mieste by som priplatil za jedinecny dizajn. V obchodnych podmienkach ti chyba viacero veci, medzi inymi aj informacia o prave odstupenia od zmluvy do 7 pracovnych dni aj bez udania dovodu a kontrolny organ.
mattto
14.11.11,12:09
niekto si tu chce robiť reklamu :) ale ok, čo som rýchlo pozrel, eshop je v pohode, prehľadný, nerobený na kolene, vizualizácie ti idú, farebne zladený, takže ok. Asi by som dal iný názov ako na trhu.sk, ale to nie je až tak dôležité, dôležité je SEO optimalizácia a výsledky hľadania na kľúčové slová
martina833
14.11.11,12:11
reklamu si budem robit inde a hlavne ucinne :-)
martina833
14.11.11,12:12
Zmenil by som tu desivu zakladnu sablu Webarealu a na tvojom mieste by som priplatil za jedinecny dizajn. V obchodnych podmienkach ti chyba viacero veci, medzi inymi aj informacia o prave odstupenia od zmluvy do 7 pracovnych dni aj bez udania dovodu a kontrolny organ.

dakujem, pozriem na to a doplnim
sasenkak
14.11.11,12:38
Zmenil by som tu desivu zakladnu sablu Webarealu a na tvojom mieste by som priplatil za jedinecny dizajn. V obchodnych podmienkach ti chyba viacero veci, medzi inymi aj informacia o prave odstupenia od zmluvy do 7 pracovnych dni aj bez udania dovodu a kontrolny organ.


Ja budem trosku oponovat,poznam ludi (hlavne starsie rocniky)ktorym sa prave pacia tieto jednoduche sablony ..myslim z pohladu zakaznika,je to maximalne prehladne a hlavne uplne jednoduche. Bola som prekvapena,ked sme hladali jednu vec so znamou a porovnavali sme ceny,na jednotlivych weboch...hned skritizovala stranku,ktora sa mne zdala uplne super...ona sa na nej stracala,to iste moj svokor,alebo aj manzel :-).tie( ja ich volam "krabicove" e-shopy) su pre nich "citatelnejsie" co bolo pre mna dost prekvapive zistenie,kedze prave som v stadiu vyberu e-shopu pre seba.

A niekedy vzhlad nie je vsetko,poznam obchody,ktore slapu a maju celkom slusne obraty aj s takýmto dizajnom.
martina833
14.11.11,12:41
takyto dizajn bude do Vianoc, potom mozno porozmyslam nad zaplatenim niecoho lepsieho...
sasenkak
14.11.11,12:44
A este k teme :-) Mne v mnohych elektronickych obchodoch chyba informacia,ci je tovar hned odberu a ak nie je,aka je cakacia doba...
Zita5
14.11.11,12:47
A este k teme :-) Mne v mnohych elektronickych obchodoch chyba informacia,ci je tovar hned odberu a ak nie je,aka je cakacia doba...


Dodacie lehoty

Dodacia lehota je zvyčajne od 3 do 10 pracovných dní od zaslania objednávky. V prípade vačších objednávok, alebo momentálnej nedostupnosti produktu Vás budeme informovať o termíne dodania.

Mne sa eshop páči, je jednoduchý a prehľadný .To je môj prvý dojem.Ak by som potrebovala doplňujúce info, tak isto by som sa informovala .
martina833
14.11.11,12:51
A este k teme :-) Mne v mnohych elektronickych obchodoch chyba informacia,ci je tovar hned odberu a ak nie je,aka je cakacia doba...

Dodaciu dobu planujem upresnit po objednavke v mailoch. Casom sa mozno dostanem aj k tomu, ze tovar bude ihned k odberu...
martina833
14.11.11,12:56
Dodacie lehoty


Dodacia lehota je zvyčajne od 3 do 10 pracovných dní od zaslania objednávky. V prípade vačších objednávok, alebo momentálnej nedostupnosti produktu Vás budeme informovať o termíne dodania.

Mne sa eshop páči, je jednoduchý a prehľadný .To je môj prvý dojem.Ak by som potrebovala doplňujúce info, tak isto by som sa informovala .

Dakujem
Dáša_
14.11.11,13:15
Nikde nie je uvedený kontakt - tým nemyslím mailovu adresu, ale adresu firmy, ktorá obchod prevádzkuje
Zita5
14.11.11,13:18
Nikde nie je uvedený kontakt - tým nemyslím mailovu adresu, ale adresu firmy, ktorá obchod prevádzkuje

Ja som si to všimla tiež , ale predpokladám, že sa ešte na stránke pracuje.
martina833
14.11.11,13:19
Nikde nie je uvedený kontakt - tým nemyslím mailovu adresu, ale adresu firmy, ktorá obchod prevádzkuje

Kontakty doplnim, tel. c., maily.
Rozmyslam nad tym, ci to vobec uverejnit adresu, kedze nemam sidlo firmy. Ci posobi to nedoveryhodne? Nie je vzdy v eshopoch uverejnene.
Na fakture a peciatke bude :-))
Dáša_
14.11.11,13:25
no ja si myslím, že minimálne v obchodných podmienkach by malo byť presne špecifikované, kto je kto. Od kupujúceho požadujete všetky údaje a on do momentu, kým nemá faktúru v ruke netuší, s kým má tú česť.
avalik
14.11.11,13:35
Kontakty doplnim, tel. c., maily.
Rozmyslam nad tym, ci to vobec uverejnit adresu, kedze nemam sidlo firmy. Ci posobi to nedoveryhodne? Nie je vzdy v eshopoch uverejnene.
Na fakture a peciatke bude :-))

nemas sidlo firmy???? - podnikas nelegalne :confused::confused::confused:

pravdepodobne tiez nemas nastudovane prislusne zakony:

108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
22/2004 Z.z. o elektronickom obchode a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z.z.
250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

konkretne napr. zakon c. 22/2004 Z.z. :
§ 4
Všeobecné informačné povinnosti(1) Poskytovateľ služieb je povinný príjemcovi služby na elektronickom zariadení poskytnúť najmä tieto informácie:

a) názov, obchodné meno a sídlo poskytovateľa služieb, ak ide o právnickú osobu, alebo meno, priezvisko, miesto podnikania a adresu bydliska poskytovateľa služieb, ak ide o fyzickú osobu,
b) daňové identifikačné číslo, ak je platiteľom dane z pridanej hodnoty, 12)
c) adresu elektronickej pošty a telefónne číslo,
d) označenie registra, ktorý ho zapísal, a číslo zápisu,
e) názov a adresu orgánu dozoru alebo dohľadu, ktorému činnosť poskytovateľa služieb podlieha.
martina833
14.11.11,13:46
nemas sidlo firmy???? - podnikas nelegalne :confused::confused::confused:

pravdepodobne tiez nemas nastudovane prislusne zakony:

108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
22/2004 Z.z. o elektronickom obchode a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z.z.
250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

konkretne napr. zakon c. 22/2004 Z.z. :
§ 4
Všeobecné informačné povinnosti

(1) Poskytovateľ služieb je povinný príjemcovi služby na elektronickom zariadení poskytnúť najmä tieto informácie:

a) názov, obchodné meno a sídlo poskytovateľa služieb, ak ide o právnickú osobu, alebo meno, priezvisko, miesto podnikania a adresu bydliska poskytovateľa služieb, ak ide o fyzickú osobu,
b) daňové identifikačné číslo, ak je platiteľom dane z pridanej hodnoty, 12)
c) adresu elektronickej pošty a telefónne číslo,
d) označenie registra, ktorý ho zapísal, a číslo zápisu,
e) názov a adresu orgánu dozoru alebo dohľadu, ktorému činnosť poskytovateľa služieb podlieha.

Preco hned nelegalne? :) Nemam kamenny obchod. Adresa je trvale bydlisko.
Vazne som to vo vela eshopoch hladala a nenasla...aj ked som chcela nieco v jednom reklamovat, tak som musela pisat mail a potom som sa dostala k adrese, na ktoru tovar vratit
Dantess
14.11.11,13:46
nemas sidlo firmy???? - podnikas nelegalne :confused::confused::confused:

pravdepodobne tiez nemas nastudovane prislusne zakony:

108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji
22/2004 Z.z. o elektronickom obchode a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z.z.
250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

konkretne napr. zakon c. 22/2004 Z.z. :
§ 4
Všeobecné informačné povinnosti

(1) Poskytovateľ služieb je povinný príjemcovi služby na elektronickom zariadení poskytnúť najmä tieto informácie:

a) názov, obchodné meno a sídlo poskytovateľa služieb, ak ide o právnickú osobu, alebo meno, priezvisko, miesto podnikania a adresu bydliska poskytovateľa služieb, ak ide o fyzickú osobu,
b) daňové identifikačné číslo, ak je platiteľom dane z pridanej hodnoty, 12)
c) adresu elektronickej pošty a telefónne číslo,
d) označenie registra, ktorý ho zapísal, a číslo zápisu,
e) názov a adresu orgánu dozoru alebo dohľadu, ktorému činnosť poskytovateľa služieb podlieha.

no predpokladám, že to "nemám sídlo firmy" nemyslela tak, že nemá živnosť, ale že nemá prevádzku, kancelárie a pod. Podľa mňa...
martina833
14.11.11,13:50
no predpokladám, že to "nemám sídlo firmy" nemyslela tak, že nemá živnosť, ale že nemá prevádzku, kancelárie a pod. Podľa mňa...
presne tak
avalik
14.11.11,13:56
Preco hned nelegalne? :) Nemam kamenny obchod. Adresa je trvale bydlisko.
Vazne som to vo vela eshopoch hladala a nenasla...aj ked som chcela nieco v jednom reklamovat, tak som musela pisat mail a potom som sa dostala k adrese, na ktoru tovar vratit

to ze si to v inych eshopoch nenasla ta neospravedlnuje ... vysvetluj to potom SOI
avalik
14.11.11,13:59
presne tak

ale mas "sidlo" zivnosti ... tak si povinna sa identifikovat
martina833
14.11.11,14:00
to ze si to v inych eshopoch nenasla ta neospravedlnuje ... vysvetluj to potom SOI

"je povinny poskytnut" ... ako si to ma clovek vysvetlit? nie je mi z toho jasne, ze ci to musim mat uverejnene, alebo to musi poskytnut, ked to bude potrebne
pisem, ze len rozmyslam, ci dat, ci nedat...
dakujem
avalik
14.11.11,14:04
"je povinny poskytnut" ... ako si to ma clovek vysvetlit? nie je mi z toho jasne, ze ci to musim mat uverejnene, alebo to musi poskytnut, ked to bude potrebne
pisem, ze len rozmyslam, ci dat, ci nedat...
dakujem

odporucam ti dokladne prestudovat uvedene zakony

k citovanemu § 4 doplnam dalsi odsek:

(3) Informácie podľa odseku 1 a 2 musia byť príjemcovi služby ľahko a trvalo prístupné a rozlíšiteľné od komerčnej komunikácie.
martina833
14.11.11,14:14
odporucam ti dokladne prestudovat uvedene zakony

k citovanemu § 4 doplnam dalsi odsek:

(3) Informácie podľa odseku 1 a 2 musia byť príjemcovi služby ľahko a trvalo prístupné a rozlíšiteľné od komerčnej komunikácie.

OK dakujem
martina833
14.11.11,14:26
a mas pravdu, zakony som nestudovala este vobec, obchodne podmienky su skopirovane a upravene...
zatial som riesila technicke veci
asi zacnem citat... a pravdepodobne sa zacnem aj vela pytat :-D
padro
14.11.11,16:13
a co to tu riesite? :) ... jasne ze tam treba mat kompletnu adresu tak ako je na zivnosti, ved je to zo zakona, a v ktorom eshope to nemaju? Kazdy seriozny shop tam ma adresu.
zk24
14.11.11,16:37
mne sa ten web páči, ale mám pocit že písmo je neuveriteľné malé. neviem ci to len ja tak zle vidim, monitor mam nastavený na 100 percet. a ked dám obchodné podmienky, tak fakt lúštim čo tam je napisane
arizona
14.11.11,18:03
Iba take drobnosti :

"Nezodpovedáme za:

- Výber tovaru zákazníkom. Ak po prevzatí zásielky zákazník zistí, že tovar nezodpovedá jeho predstavám (napríklad veľkosťou, materiálom)."
Tomuto trochu nerozumiem,ved ked to zakaznik zisti,tak aj tak ti moze tovar bez udania dovodu vratit v zakonnom termine...
arizona
14.11.11,18:10
DODATOK k mojmu predoslemu prispevku.Porada zas nejako blbne,neda sa mi pokracovat v povodnom...


Iba take drobnosti :

"Nezodpovedáme za:

- Výber tovaru zákazníkom. Ak po prevzatí zásielky zákazník zistí, že tovar nezodpovedá jeho predstavám (napríklad veľkosťou, materiálom)."
Tomuto trochu nerozumiem,ved ked to zakaznik zisti,tak aj tak ti moze tovar bez udania dovodu vratit v zakonnom termine...





"Spôsob dodania tovaru:

Tovar posielame Slovenskou poštou- balík 2. triedy. Poplatok závisí od hmotnosti balíka. Cenu sa dozviete v procese objednávania."
Myslim, ze aj toto je nedostacujuci udaj. Zakaznik musi byt VOPRED informovany o celkovej cene ,tzn., aj cene za dopravu.

Ja dost nakupujem cez eshopy,zistila som, ze ceny za prepravu sa u mnohych predajcov lisia aj o 100%. Takze nepozeram len na samotnu cenu tovaru,ale aj na prepravne a porovnavam vyslednu sumu...;)

A tiez mi vadia tie malinke pismenka...
pafendorf
14.11.11,18:26
Inac mas tam bombove ceny za tie vyrobky z dreva (ten samerlik ci hokerlik ci ako sa to dakedy volalo je fajny) mne tam chyba popis s akeho je to dreva , no predpokladam ze to bude s ihlicnateho premalovany na listnate
:)Dufam ze to nie su take vyrobky jak s polska neobrusene, ciary po hoblovacke, spalene po frezovani, obite :D
Ale paci sa mi ten eshop ...
martina833
14.11.11,18:28
DODATOK k mojmu predoslemu prispevku.Porada zas nejako blbne,neda sa mi pokracovat v povodnom...




"Spôsob dodania tovaru:

Tovar posielame Slovenskou poštou- balík 2. triedy. Poplatok závisí od hmotnosti balíka. Cenu sa dozviete v procese objednávania."
Myslim, ze aj toto je nedostacujuci udaj. Zakaznik musi byt VOPRED informovany o celkovej cene ,tzn., aj cene za dopravu.

Ja dost nakupujem cez eshopy,zistila som, ze ceny za prepravu sa u mnohych predajcov lisia aj o 100%. Takze nepozeram len na samotnu cenu tovaru,ale aj na prepravne a porovnavam vyslednu sumu...;)

A tiez mi vadia tie malinke pismenka...




Cenu mam urobenu podla suctu hmotnosti produktov, tak neviem, ci ma ku kazdemu vyrobku zverejnovat hmotnost, aby si ludia mohli vypocitat postovne, ked staci si dat produkty do kosika, kliknut na sposob dopravy a platby, potvrdit a ma celkovu cenu, bez toho aby potvrdzoval a odosielal objednavku
dakujem za pripomienky
Adrián Řezníček
14.11.11,18:32
Díky za tip a urobím u teba nákup. Zháňal som detské drevené sane a všade pýtali vysoké ceny. Ceny sa mi páčia. Jedine čo ma zarazilo ako Grafika je dizajn stránky. Určite by to chcelo zmenu. Nemám na mysli niečo komplikované. Som zástanca jednoduchého ale pritom pekného dizajnu. A taktiež je treba zvoliť výstižné logo. Držím palce s obchodom :)
avalik
14.11.11,18:35
Vidim, ze kontaktne udaje su doplnene - super :)

Este mam otazku - si platca DPH? Lebo v obchodnych podmienkach mas uvedene:

Ceny
Pre zákazníka vždy platí aktuálna cena pri záväznom objednávaní, a nemení sa pri zvýšení alebo znížení ceny produktu v budúcnosti. Všetky ceny tovaru sú uvádzané vrátane zodpovedajúcej DPH.

Ak si platca DPH, musis tam mat aj IC DPH, ak nie, mozes mat na stranke uvedene len, ze nie si platcom DPH - cenu tovaru neuvadzas s DPH!!!

Dalej mi tam chyba reklamacny poriadok.
martina833
14.11.11,18:37
pismo sa pokusim zvacsit, ale uz som zufala z toho ich formatovania, dam vsade rovnake pismo a rovnaku velkost a aj tak je ine

a doplnim aj material, kde chyba

super, dakujem :)
martina833
14.11.11,18:40
Vidim, ze kontaktne udaje su doplnene - super :)

Este mam otazku - si platca DPH? Lebo v obchodnych podmienkach mas uvedene:

Ceny
Pre zákazníka vždy platí aktuálna cena pri záväznom objednávaní, a nemení sa pri zvýšení alebo znížení ceny produktu v budúcnosti. Všetky ceny tovaru sú uvádzané vrátane zodpovedajúcej DPH.

Ak si platca DPH, musis tam mat aj IC DPH, ak nie, mozes mat na stranke uvedene len, ze nie si platcom DPH - cenu tovaru neuvadzas s DPH!!!

Dalej mi tam chyba reklamacny poriadok.
chcela som to zmenit a uplne som na to zabudla, nie sme platci DPH, dakujem
martina833
14.11.11,18:45
Díky za tip a urobím u teba nákup. Zháňal som detské drevené sane a všade pýtali vysoké ceny. Ceny sa mi páčia. Jedine čo ma zarazilo ako Grafika je dizajn stránky. Určite by to chcelo zmenu. Nemám na mysli niečo komplikované. Som zástanca jednoduchého ale pritom pekného dizajnu. A taktiež je treba zvoliť výstižné logo. Držím palce s obchodom :)

mame prveho zakaznika, jupii :)
ani mne sa nepaci ten dizajn, do Vianoc to uz necham tak, potom to pojde do ruk profesionalom, ak to pojde vobec

dakujem
Zita5
14.11.11,18:47
Pozrite ešte tento link
Kontroly e-shopov pribúdajú, upravte svoj internetový obchod v súlade so zákonomInternet už dávno nie je tým liberálnym prostredím bez kontroly, ako býval pred niekoľkými rokmi. Naopak, pozornosť Slovenskej obchodnej inšpekcie a organizácií na ochranu spotrebiteľa sa v poslednej dobe na e-shopy vyslovene sústreďuje. A miera ich pozornosti sa zostruje úmerne s rastúcou popularitou e-shopov.http://www.fastcentrik.sk/aktuality-1/e-shop-musi-zverejnit-zakonom-predpisane-informacie.aspx
Beella
14.11.11,18:54
Mne sa design páči. Jediné čo mi na 1.strane skočilo do očí je v ľavej ponuke INÉ ako jediné písané veľkými písmenami.

A prikláňam sa - tuším k Arizone - ohľadom poštovného. Ja by som si nikdy neobjednala z e-shopu, kde neviem presne vyčítať poštovné. (Dokonca sa mi minule stalo, že sme objednávali z jedného shopu dve veci, každá vážila asi 10 kg a poštovné do 25 kg malo byť tuším 15 €. ALE oni to zabalili do dvoch krabíc a poslali ako dve zásielky a nás stálo poštovné skoro 25 €. Bez akejkoľvek informácie.... O tomto info na Vašej stránke je :-) ) Zákazník má byť podľa mňa informovaný už pri objednávke o konečnej cene.
martina833
14.11.11,19:04
Mne sa design páči. Jediné čo mi na 1.strane skočilo do očí je v ľavej ponuke INÉ ako jediné písané veľkými písmenami.

A prikláňam sa - tuším k Arizone - ohľadom poštovného. Ja by som si nikdy neobjednala z e-shopu, kde neviem presne vyčítať poštovné. (Dokonca sa mi minule stalo, že sme objednávali z jedného shopu dve veci, každá vážila asi 10 kg a poštovné do 25 kg malo byť tuším 15 €. ALE oni to zabalili do dvoch krabíc a poslali ako dve zásielky a nás stálo poštovné skoro 25 €. Bez akejkoľvek informácie.... O tomto info na Vašej stránke je :-) ) Zákazník má byť podľa mňa informovaný už pri objednávke o konečnej cene.

uz som asi slepa, ked som si to "INE" nevsimla :-D dakujem

Fakt neviem, ze ako mam uviest to postovne,
mam teda zverejnit hmotnosti a cennik Slovenskej posty, aby si to ludia vyratali sami?
Ked budem mat zmluvu s nejakou kurierskou firmou, tak to budem vediet lepsie....
Adrián Řezníček
14.11.11,19:07
Ja by som napísal nejaké kategórie rozpetia. Čiže maximálnu cenu poštovného. Rozdeliť to do napr. troch kategórii a zaradiť tam jednotlivé produkty.
Beella
14.11.11,19:09
súhlasím :-)
avalik
14.11.11,19:10
uz som asi slepa, ked som si to "INE" nevsimla :-D dakujem

Fakt neviem, ze ako mam uviest to postovne,
mam teda zverejnit hmotnosti a cennik Slovenskej posty, aby si to ludia vyratali sami?
Ked budem mat zmluvu s nejakou kurierskou firmou, tak to budem vediet lepsie....

ved daj to postovne do tabulky, tak ako ho mas nadefinovane v administracii
martina833
14.11.11,19:12
Ja by som napísal nejaké kategórie rozpetia. Čiže maximálnu cenu poštovného. Rozdeliť to do napr. troch kategórii a zaradiť tam jednotlivé produkty.
len co, ked si clovek nakombinuje viacero produktov?... no skusim to nejak
Dáša_
14.11.11,19:14
proste zvoľ nejakú priemernú jednotnú sumu - raz možno prerobíš, ale zarobíš na tovare. Druhý krát budeš na nule. A tretí krát zarobíš.

Ja mám napríklad v podmienkach, že pri nákupe za istú sumu postovné hradím ja. Aj za tú cenu, že pri veľkých objednávkach pošlem aj 7 balíkov. V cene tovaru bohato na to postovne zarobim
arizona
14.11.11,19:14
Mne sa ten vzhlad tiez paci.
Jednoduchy,prehladny...

Uvitala by som ale viac info o vyrobku hned pri popise na uvodnej stranke, bez toho,aby som musela na kazdy jeden vyrobok kliknut / napr. rozmer kosikov/
Adrián Řezníček
14.11.11,19:15
Poznám eshop, ktorí to majú spravené tak, že: Každý výrobok má svoju hmotnosť a na konci, keď už je sumárum objednávky, zobrazí sa im suma. Čiže majú tiež nejakú tabuľku s rozpetím hmotnosti a cenami. Jedine ak toto ti umožňuje administrácia, riešil by som to takto.
martina833
14.11.11,19:17
ved daj to postovne do tabulky, tak ako ho mas nadefinovane v administracii

len na co to komu bude, ked nemam zverejnene hmotnosti... napr 1-5 ks papuc- postovne 1,9, ale ked si niekto objedna 20 papuc, to su uz 4 kg, cize 2,8.... no nic, budem sa musiet zamysliet
avalik
14.11.11,19:17
Ja by som napísal nejaké kategórie rozpetia. Čiže maximálnu cenu poštovného. Rozdeliť to do napr. troch kategórii a zaradiť tam jednotlivé produkty.

pokial ma nastavene postovne podla vahy - a spocitava konecnu vahu v ramci celej objednavky tak nevidim vyznam zaradovat do kategorii

dalsi variant je podla celkovej ceny objednavky - tam si to ale musi dobre prepocitat ake ceny za postovne nahodi
martina833
14.11.11,19:22
Poznám eshop, ktorí to majú spravené tak, že: Každý výrobok má svoju hmotnosť a na konci, keď už je sumárum objednávky, zobrazí sa im suma. Čiže majú tiež nejakú tabuľku s rozpetím hmotnosti a cenami. Jedine ak toto ti umožňuje administrácia, riešil by som to takto.
tak to mam, ze zakaznik tu cenu uvidi, ale az ked si vyberie sposob dopravy a platby, dozvie sa konecnu sumu este pred objednanim tovaru....
Adrián Řezníček
14.11.11,19:24
Tak potom nieje čo riešiť. Napíš si do obchod. podmienok že cenu poštovného uvidí pri sumáre objednávky.
martina833
14.11.11,19:25
Tak potom nieje čo riešiť. Napíš si do obchod. podmienok že cenu poštovného uvidí pri sumáre objednávky.
Mam to v podmienkach, len ako citam, tak to niektorym nestaci...
Dáša_
16.11.11,05:14
Mam to v podmienkach, len ako citam, tak to niektorym nestaci...


skúsenosť - informáciu daj na všetky miesta, ktoré ťa napadnú. Ľudia nečítajú, obchodné podmienky len občas. Nič sa nestane, keď tú istú informáciu daš 3-4x.
jess
16.11.11,06:21
... presne tak, ľudia tie obchodné podmienky nečítajú, tak isto ako dlhočizné štítky na oblečení ..... toto všetko ale musíš mať !!!