olkos
14.11.11,13:09
Ahojte poradaci

no dnes sa mi dari..... :)

chcem sa poradit tento rok sa kupilo na leasing auto a teraz sme kupili zimne gumy.

Otazka je: mam to zaradit ako technicke zhodnotenie ostatne §22 ods myslim 6 alebo to mozem dat do nakladov rovno cena je do 1700 EUR . v pripade ze to treba zaradit mam urobit na to novu kartu a danovo odpisovat 4 roky alebo to mam dat navysit priamo na leasingovanom aute a odpisovat tak dlho ako je urceny leeasing ??

dakujem za radu
Katarina
14.11.11,18:21
Aj keď sa názory rôznia, ja by som to účtovala rovno do nákladov.
zk24
14.11.11,20:36
Ja tiež do nákladov. Nemyslím si že pneumatiky sú technické zhodnotenie. Je to "spotrebný materiál", opotrebováva sa to pravidelne a niekedy kupuje každú sezónu... to by bolo každý rok zhodnocovanie...

Ja som za náklady.**
katuliK1986
15.11.11,07:40
ked su to prve zimne pneumatiky na to dane auto, ja by som o to zvysila vstupnu cenu a odpisovala. ak by sa kupili zimne pneumatiky znova dajme tomu buducu zimu, uz by som to dala do spotreby
Tweety
15.11.11,07:50
ked su to prve zimne pneumatiky na to dane auto, ja by som o to zvysila vstupnu cenu a odpisovala. ak by sa kupili zimne pneumatiky znova dajme tomu buducu zimu, uz by som to dala do spotreby Nie je to práve najsprávnejšie, veď automobil nemôže byť naraz na 8 kolesách, jedny už v OC cene predsa sú. Ja som za priamu spotrebu, poprípade za príjem na sklad a v momente prezutia do nákladov.
katuliK1986
15.11.11,08:56
ano, ale auto na to, aby spravne fungovalo, neohrozovalo ucastnikov cestnej premavky musi mat v lete letne a v zime zimne pneumatiky, takze potrebuje oboje. v niektorych krajinach su zimne pneumatiky zo zakona povinne pocas zimy
zk24
15.11.11,09:15
Neviem.... ale zimné pneumatiky mi príde rovnaký náklad ako ziarovky do reflektorov ci voda do ostrekovaca... Tiez je svietenie povinne a nedavam ziarovky do zhodnocovania....
Tweety
15.11.11,12:33
ano, ale auto na to, aby spravne fungovalo, neohrozovalo ucastnikov cestnej premavky musi mat v lete letne a v zime zimne pneumatiky, takze potrebuje oboje. v niektorych krajinach su zimne pneumatiky zo zakona povinne pocas zimy Ja som nepísala, že nepotrebuje postupne aj letné aj zimné, preto tvoj príspevok so spôsobom zaúčtovania nesúvisí.