marilyn21
14.11.11,14:21
Dobrý deň. Môj otec dostal od exekútora list, že ak nezaplatí dlžnu sumu do VšZp, tak suma bude vymáhaná. Nakolko je dost vysoka suma viac než 8000eur, nevie zaplatit, aj teraz je nezamestnany, nema žiadny majetok ani finančné prostriedky, žije s matkou, ktorá je už stara a chorá. Požiadala som exekútora o odklad exekúcie, ktorý poslal dalej list na okresný súd, a teraz z okresného súdu poslali výzvu, aby sme do 10 dni uviedli, dokedy žiadame o odklad exekúcie, dôvody pre ktoré si myslíme že otec sa dostal bez vlastney viny prechodne do takeho postavenia, že by neodkladna exekúcia mohla mať pre nás zvlášť nepriaznivé následky a či bude po uplynutí doby odladu schopný predmetnú pohladavku platiť. Teraz neviem ako dalej, neviem čo by som mohla ešte napísať, ak nemá z čoho zaplatiť dlžnu sumu tak môže isť aj do väzenia? Dakujem za odpovede.
pepsikova
14.11.11,13:46
...dôležité je, koľko má otec rokov...či má nejaký , aspoň malý príjem..sociálne dávky...mohli by ste požiadať exekútora o splátkový kalendár, uviesť , aké sú príjmy a kolko môžete mesačne splácať...myslím, že minimum je 50€, ale to podľa príjmu...lebo ak nemá žiadny príjem, dlh sa musí splatiť aj tak, takže súd ho môže odsúdiť...

..myslím, že do nepriaznivej situácie sa človek dostane dnes ľahko...ale mal by mať aj snahu sa niekde zamestnať, alebo požiadať o sociálne dávky,zvlášť, ak vie, že niekde niečo dlží..tá basa je skutočne reálna...
..lebo dosť málo si napísala, aby sa dali posúdiť relevantné dôvody na odklad,jeho dĺžku a možnosť splatenia po uplynutí doby odkladu..
marilyn21
14.11.11,13:51
má 51 rokov, bol živnostník ale nemal dobrý príjem, preto neplatil ani poistne do všzp ani do socialky. V socialke som už vypítala splatkový kalendar tam aj dali na 100eur mesačne, ale vo všzp ta vysoka suma ja neviem ako by tomohol zaplatit. On má brigády maximalne 300-400eur môže mať príjem.
pepsikova
14.11.11,14:09
má 51 rokov, bol živnostník ale nemal dobrý príjem, preto neplatil ani poistne do všzp ani do socialky. V socialke som už vypítala splatkový kalendar tam aj dali na 100eur mesačne, ale vo všzp ta vysoka suma ja neviem ako by tomohol zaplatit. On má brigády maximalne 300-400eur môže mať príjem...

..dohodni sa s exekútorom na splátkach, aspoň tých 50€..je to vždy tá lepšia možnosť, ak okrem tejto spláca ešte aj druhú exekúciu...a dohliadni, aby to platil...lebo pokiaľ má brigádu, to sa dá zistiť a tam mu zamestnávateľ bude musieť zobrať oveľa viac...a ak robí len tak, nuž nech spláca aspon niečo..
marilyn21
14.11.11,14:53
len teraz neviem, či nerobí na čierno,lebo účet nemá a peniaze dostane na ruky...neviem, musím to zistit. nechcem aby na Nás robil takú hambu :/. tak o odklade už ani im nech nemám písať? radšej vypítať splatkový kalendar ak sa dá?
pepsikova
14.11.11,15:28
len teraz neviem, či nerobí na čierno,lebo účet nemá a peniaze dostane na ruky...neviem, musím to zistit. nechcem aby na Nás robil takú hambu :/. tak o odklade už ani im nech nemám písať? radšej vypítať splatkový kalendar ak sa dá?..

..ak súd vyžaduje odpoveď, tak napíš, že sa požiadaš a dohodneš sa exekútorom na splátkach, keďže suma je vysoká a otec je nezamestnaný a nemá majetok, ani stabilný príjem...a následne sa spoj s exekútorom...potom je ale dôležité splátky platiť, lebo tuším 3 (neviem to naisto) po sebe nezaplatené ho vrátia na súd a tam už(((...
..ten vek, 51 rokov, ho nepredurčuje na odloženie splátok...