Hela3
14.11.11,15:10
Môže mi prosím niekto poradiť?Dostali sme šek z Philipines- ,, Name: Juan luis Montes , z Philippines,
dali sme ho overiť vo vub banke a tam nám povedala že nás to bude stat do 20eur a teraz pýtajú až 68 eur-vraj nieje pravý.Môže to byť až taká suma? A prečo nám v banke povedali že to bude len 20eur ja viac nemám,musím to zaplatiť??Ďakujem za odpoveď
Chobot
14.11.11,15:32
Môže mi prosím niekto poradiť?Dostali sme šek z Philipines- ,, Name: Juan luis Montes Philippines,
dali sme ho overiť vo vub banke a tam nám povedala že nás to bude stat do 20eur a teraz pýtajú až 68 eur-vraj nieje pravý.Môže to byť až taká suma? A prečo nám v banke povedali že to bude len 20eur ja viac nemám,musím to zaplatiť??Ďakujem za odpoveď

Ako som ti už písal v SS, je to možné, že poplatok je vysoký. Z tohoto vidím ,že išlo o súkromný šek (v SS som si nevšimol, alebo si to neuviedla, myslel som, že ide o bankový). Bankový šek dokáže banka overiť SWIFTom, ale súkromný šek musí poslať do zahraničia a až po úhrade ti ho vyplatia. Ak je nekrytý, tak sa vráti späť ako nekrytý a každá banka v reťazci si za to zaúčtuje poplatok. A ak to bolo na Filipínach, tak to išlo najmenej cez 3-4 banky. Ak si každá dá len 20 EUR, tak ten poplatok môže byť taký. Aj tak by som si ale vypýtal od banky potvrdenie, za čo je tak vysoký poplatok - nech preukážu, že si zahraničná banka toľko zaúčtovala.
misoft
14.11.11,17:09
Už len Juan luis Montes Philippines mi navodzuje podozrenie, že tento šek bude nekrytý. Poznáte ho vôbec? Je to nejaký známy, obchodný partner a pod. ( už len to meno španielske na Filipínach :eek: ) Ak nie, zabudnúť na vyplatenie šeku, alebo postupovať podľa http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod2/Dostali-ste-nekryty-sek.html

(http://www.dolceta.eu/slovensko/Mod2/Dostali-ste-nekryty-sek.html)
Gina Er
14.11.11,17:25
dúfam,že tomu filipíncovi ste neposielali predtým nejaké peniaze....:confused:
Hela3
14.11.11,17:50
Niee, .
Gina Er
15.11.11,09:18
:eek::confused: to ste chceli predať psa na Filipíny????? alebo kam????..................?????? :eek:
chudák pes.......:mee:
misoft
15.11.11,16:37
Hela3: podľa šeku (banky) - je vydaný pre istú firmu niekde v Írsku. A toto:

Divné nám bolo len to že poslal večšiu sumu ako sme sa dohodli,ale napísal že niečo je za psíka /300eur/ niečo na prepravu /do rakúska a zvyšok že mu máme poslať späť zaváňa podvodom. Pošlete psíka (ani neviete kam), zaplatíte, pošlete rozdiel naspäť, dáte si preplatiť šek a ten bude a) nekrytý, b) stornovaný. A budete mať -figu borovú.

Takto sa v minulosti robili podvody napr. s motorkami, autami - inzerát, dohoda, poslanie šeku za tovar vo vyššej sume (rozdiel poslať späť), odoslanie tovaru, nepreplatenie šeku (nekrytý, falošný, stornovaný) - výsledok prvý mal (s prepačením) hovno, druhý mal tovar i prachy. A bol nedostihnuteľný!