binas
14.11.11,17:55
Dobry den,

poprosím o radu v otazke ohladom moznosti ziskat nenavratnu pozicku na podporu maleho a stredneho podnikania ci uz z NADSME alebo porstrednictvom rozvojoveho programu EU vyhlaseneho MH SR.

Pracujem na zalozeni spolocnosti, ktora sa má venovat bytovemu dizajnu a propagacii mladych talentov SR v oblasti dizajnu interierov a bytovych doplnkov vo svete. Vsetko je pripravene, naplanovane, ale problemom su financie. Kedze situacia na finan.trhoch nieje najlepsia, banky sice poskytnú podnikatelsky uver, ale za neprijatelnych podmienok. Preto som sa rozhodol vyskusat aj moznost pokusit sa ziskat v prvom-rade nenavratnu pozicku zo strany SR a ak to nepojde tu tak z EU cez jeden z programov.

Mohli by ste mi prosim poradit, kde v podstate zacat? (Cital som toho vela, ale realita dost odlisna od "teorie") Je to vobec realne takuto dotaciu ziskat (v rozumnom case) a bez toho aby som polku znej musel odovzdat ......?

Dakujem
derek191919
14.11.11,17:29
Ak si nejaky sukromny objekt (s.r.o., a.s.), tak ti daju nenavratnu pozicku do tušim 70% celkoveho "rozpočtu", asi neziskova organizacia tak az 95%, ale ako pises, ja osobne som sa stretol s tym, ze 20% ide do kapse tím, čo ti to schvália, tím ťa nechcem odradzať, ale tak to zrejme je, snad budeš mať viac štastia ako ja.
Michelle34
14.11.11,21:54
binas ak sa ti podarí rozmotať to klbko informácii podeľ sa s nami aj tu na porade, tiež ma celkom zaujíma ako na to
binas
15.11.11,18:03
Zdravím, pomaly som cez to všetko dostávam, ale je v tom plno byrokracie a treba chodiť od dverí k dverám.

Derek, ide o s.r.o. a podľa mojich info môžem dostať 50% z rozpočtových nákladov, čo je tiež super, ale tými 20%-ami si ma moc nepotešil. Vedel by si mi napísať stručný postup? Všetky info pomôžu.

Ďakujem