spring
24.01.06,20:44
Ahojte všetci poraďáci.
Učtujem v sústave JU. v účtovnej osnove mam položku: počiatočný stav Tovar -nákladový.
Zaučtovala som tam tovar , ktorý nám zostal na sklade. Potrebujem poradiť či som urobila dobre.
)dakujem za všetky odpovede:confused:
Zita5
24.01.06,19:57
Ahojte všetci poraďáci.
Učtujem v sústave JU. v účtovnej osnove mam položku: počiatočný stav Tovar -nákladový.
Zaučtovala som tam tovar , ktorý nám zostal na sklade. Potrebujem poradiť či som urobila dobre.
)dakujem za všetky odpovede:confused:

V JÚ úhradu faktúr za tovar po jej zaplatení účtuješ do VOZD - tovar .Na základe fa a DL prijmeš tento tovar na sklad- vystavíš príjemku a zároveň vytvoríš skladovú kartu.

Výdaj zo skladu robíš vtedy ,ak tovar predáte a na základe DL a OF odpisuješ tovar zo skladu .

NA KONCI ROKA spravíš inventúru a to k 31.12.20.. , vyhotovíš inventarizačný zoznam zápis/ a tovar , ktorý k uvedenému dátumu sa nachádza na sklade prevádzaš ako počiatočný stav k 1.1.2006.

Odpoveď máš formovanú tak ako je , lebo som dosť nerozumela otázke .;)
spring
25.01.06,18:34
ZITA dakujem za odpoved.
Mam ešte jednu otázočku. Zásoby tovaru neučtujem vôbec do peňažného denníka iba vediem skladové karty?

Príjemný veečer prajem
Zita5
25.01.06,18:44
ZITA dakujem za odpoved.
Mam ešte jednu otázočku. Zásoby tovaru neučtujem vôbec do peňažného denníka iba vediem skladové karty?

Príjemný veečer prajem

Na základe došlej faktúry spravíš zápis do evidencie záväzkov , jej úhradu zaúčtuješ do peňažného denníka .Okrem toho vedieš skladové karty .Čiže zásoby neúčtuješ , Ty len na základe FA a DL vedieš skladovú evidenciu - skladové karty .:) ;)
spring
25.01.06,19:00
Vdaka, musím si to vyhodiť z pen.denníka.
fakt si mi pomohla