babooa
15.11.11,00:47
Prosim, prosím...poradí mi niekto:

Prevzala som práve firmu, v ktorej účtovnícka v roku 2010 odpisovala auto, ktoré nebolo na ICO, ale polo prenajaté...
K 31.12. je zosatok v dlhodobom majetku, to auto vsak bolo ku koncu roka este aj ukradnute...
Vobec neviem co s tým, ako si nahrat počiatoné stavy...
Živnostník nechce podavat dodatočné danove...

Vie mi niekto poradit???
KEJKA
15.11.11,05:52
málo informácií, ak boli vyššie náklady ako mali byť, tak treba opraviť a podať DPFO - živnostník nechce? tak mu jeho rozhodnutie daj podpísať. Ak bude mať o nejaký rok kontrolu a pokutu, aby to nedával za vinu tebe, resp. aby ťa nenútil obhajovať neobhájiteľné.
Treba info doplniť, lebo nechápem, či auto bolo odpisované (ako a odkiaľ vedela jeho OC?/ a súčasne boli účtoované náklady na nájomné?
ak bolo auto ukradnuté - bol aj záznam z polície? Bolo poistené? bola náhrada od poisťovne? ak áno, resp. niečo z toho, tak aký dátum je na príslušnom doklade? Ide mi o to, že treba zistiť, čo ešte nebolo účtované. Možno celkový rozdiell nie je významný.

K otázke PS
PS v JU je zostatok pokladnice a BU v PD a prípadne dalsie stlpce - tie musíš dodržať.
Ak auto nie je a nebolo k 31.12., tak proste knihu majetku ani neotvoríš. Lenže ti to nebude súhlasiť s výkazmi - tam sa hodnota majetku dáva, hm.
Ale aj tak by som to urobila tak - ten nesúlad vyvolá kontrolu, alebo otázky.
zatiaľ toľko.
babooa
15.11.11,11:56
No praveze je to cele divne... Netusim odkial vzala OC auta??? Proste odpisovala auto, ktore nemala co odpisovat. Živnostnikovi to zdôvodnila, že pokial si prenajima sam sebe auto tak ho moze odpisovať. Zaroveň davala do nakladov aj najomne...
Záznam od policie som ani nevidela, lebo to auto oficialne nemalo nic spoločne so zivnostou a ani netusim ako riesila dan z motorovich vozidiel, vela tu toho chýba aj to ze odpisovala nieco som zistila len podla vykazu...ani len odpisova karta nebola v dokladoch a dodala ju az po mojom urgovaní....
Vôbec si s tym nevier radi, živnostník jej dal plnu doveru a vlastne ani nevie co tam stvarala...on to len podpisal a bolo...
babooa
16.11.11,20:17
Chcem sa este opytať, či musí byt technický preukaz pri zivnosti na ICO a ci je na to nejaky zákon???
marjankaj
16.11.11,20:25
Chcem sa este opytať, či musí byt technický preukaz pri zivnosti na ICO a ci je na to nejaky zákon???
nemusí.