Monka 7
15.11.11,07:04
Ahojte poraďáci! Už tu bolo veľa príspevkov na súhrnný výkaz, ale neviem sa z nich vymotať a tak chcela by som vás poprosiť o radu, či skôr uvedenie na správnu mieru. Súhrnný výkaz sa podáva za tovar mesačne a keď neprekročím stanovený limit 100 000 EUR tak štvrťročne. Prosím vás ako je to so službami?mesačne alebo štvrťročne?Má nejaký vplyv na podanie súhrnného výkazu aj to, či je mesačný alebo štvrťročný platca DPH? Pretože sa mi s kolegami vyvinula celkom zaujímavá debata :)
zk24
15.11.11,06:14
Ahojte poraďáci! Už tu bolo veľa príspevkov na súhrnný výkaz, ale neviem sa z nich vymotať a tak chcela by som vás poprosiť o radu, či skôr uvedenie na správnu mieru. Súhrnný výkaz sa podáva za tovar mesačne a keď neprekročím stanovený limit 100 000 EUR tak štvrťročne. Prosím vás ako je to so službami?mesačne alebo štvrťročne?Má nejaký vplyv na podanie súhrnného výkazu aj to, či je mesačný alebo štvrťročný platca DPH? Pretože sa mi s kolegami vyvinula celkom zaujímavá debata :)

Objedm dodaných služieb nemá vplyv na to ako často sa posiela súhrnný výkaz.

Za služby sa posiela vždy raz kvartálne (ak máte iba služby). Ak máte aj služby aj tovar, riadite sa sumou dodaného tovaru.

V jednom metodickom pokyne DRSR je to pekne napisané: podáva sa mesačne, a ak hodnota tovarov nepresiahne 100,000 tak kvartálne. A ten kto dodáva služby tak má vlastne hodnotu dodaného tovaru v sume nula, preto može podávať stvrtrocne. Podla mna je to v zákone napísané dosť nešťastne, ale metodický pokyn to dal cele na správnu mieru.
zk24
15.11.11,06:21
našla som ten metodický pokyn drsr.sk

Citujem:

Hodnota 100 000 eur sa posudzuje samostatne v každom kalendárnom štvrťroku a začína sa sledovať od nadobudnutia účinnosti novely zákona o DPH, teda od 1.1.2010. Do tejto hodnoty sa nezahŕňa hodnota dodaných služieb. Ak platiteľ dane dodáva len službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zákona o DPH zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň, môže podať súhrnný výkaz za kalendárny štvrťrok, pretože hodnota tovarov je v danom prípade nula.
Monka 7
15.11.11,06:25
Ďakujem veľmi pekne a teda, to či je platca DPH mesačný alebo štvrťročný s tým nemá nič spoločné?
zk24
15.11.11,06:34
Nie.
Monka 7
15.11.11,06:40
Ďakujem veľmi pekne :)