Lulukus
15.11.11,08:10
Pozdravujem mili Poradaci. Neviem si momentalne sama poradit, tak Vas ziadam o radu. Od roku 2007 som zamestnana u jedneho zamestnavatela. Kazdy rok sa mi vsak meni moja vyska vyplaty a tym padom aj odvody do socialnej poistovne. Koncom roku 2010 a cely rok 2011 klesol môj prijem na minimalnu mzdu, na zaklade toho som si zacala platit od marca 2011 dobrovolne nemocenske poistenie kvôli PN (do vysky maxima po odratani poplatku z minimalnej mzdy, ktoru plati zamestnavatel). Teraz v novembri 2011 ho budem platit deviaty mesiac. V oktobri nam lekar povedal krasnu novinku a to, ze sme zostali tehotni. Dnes zacinam uvazovat nad materskou a jej vyskou. Zaujima ma z coho mi bude ratana vyska materskej - pravdepodobny nastup na matersku bude v maji 2012. Bude mi ratany z prijmu od zamestnavatela a taktiez z dobrovolneho poistenia - teda maximum? A co zmeny, ktore nas cakaju? Ovplyvnia nejako vysku mojej materskej? Ak ano - existuje nejaka alternativa ako si zvysit matersku, ak zanikne dobrovolne poistenie. Môze to zachranit zvysenie mojej vysku platu v decembri 2012??? Vopred dakujem za rady.