andree77
15.11.11,12:16
Dobrý deň. Mám 2 zamestnankyne, ktoré pracujú ako majsterky OV. Chcem sa spýtať či ich zaradenie do 11. PT 2. pracovnej triedy je správne. Zaradzovala ich personalistka predomnou a ja si myslím žeby mali byť v 10 PT. Prvá z nich má ukončené nasledovné vzdelanie:
SOU stavebné, odbor krajčírka, výučný list, rok ukončenia 1999
SOU stavebné, odbor odevníctvo, maturita, rok ukončenia 2001
Prešovská Univerzita, bakalárske štúdium majster odbornej výchovy, rok ukončenia 2005, titul Bc.
Slovenská technická univerzita Bratislava, odbor učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, rok ukončenia 2011, titul Ing.
UK BA, PF, špeciálna pedagogika, predpokladaný rok ukončenia 2013
a druhá takéto vzdelanie:
SPŠ textilná , odbor pletiarstvo - technická vetva, maturita, rok ukončenia 1981
Univerzita P.J.Š. Košice, Pedagogická fakulta, DPŠ – praktické vyučovanie na SOU, rok ukončenia 1989
Metodické centrum Prešov, absolvovanie špecializačného kvalifikačného štúdia špeciálnej pedagogiky, rok ukončenia 1997
SOU nábytkárske, odbor krajčírka, výučný list, rok ukončenia 2004
Univerzita Mateja Bela, Fakulta prírodných vied, odbor učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, rok ukončenia 2009, titul Bc.
Slovenská technická univerzita, odbor učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, rok ukončenia 2011, titul Ing.
UK BA, PF, špeciálna pedagogika, predpokladaný rok ukončenia 2013
Ďakujem.
zdenka131
15.11.11,14:40
Dobrý deň, uvedené MOV nie sú správne zaradené. Mali by byť v 10. PT.


Uznávanie náhrad kvalifikačných skúšok k 1. novembru 2009


Náhrady I. kvalifikačnej skúšky boli ustanovené § 9 ods. 1 vyhlášky MŠ SR č. 41/1996 Z. z. o odbornej a pedagogickej spôsobilosti pedagogických zamestnancov v znení neskorších predpisov.
Náhrady I. kvalifikačnej skúšky sa uznávali po piatich rokoch pedagogickej praxe.
Zákonom č. 317/2009 Z. z. o pedagogických zamestnancoch a odborných zamestnancoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov bola dňom 1.11.2009 vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z. zrušená, t.j. dňom 31.10.2009 stratila účinnosť. Z uvedeného dôvodu nie je možné od 1.11.2009 uznávať náhrady I., resp. II. kvalifikačnej skúšky. Nový právny predpis neuznáva náhrady I., resp. II. kvalifikačnej skúšky, len umožnil ich uznanie tým pedagogickým zamestnancom, ktorí splnili podmienky na ich uznanie do 31.10.2009.
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/ATEMY/2009/Zakon_o_PZ-tabulka-zaradovanie_do_PT.pdf

Kde pracujú MOV, keď sú zaradené do PT 2?
Zamestnávateľ zaradí do pracovnej triedy dva pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v špeciálnej škole, špeciálnej triede, špeciálnom výchovnom zariadení alebo v školskom výchovno-vzdelávacom zariadení pre deti so zdravotným znevýhodnením a pedagogického zamestnanca, ktorý vykonáva pedagogickú činnosť v zariadení sociálnych služieb, v zariadení sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately a v zariadení pre pracovnú rehabilitáciu.

(3) Zamestnávateľ zaradí do pracovnej triedy dva odborného zamestnanca, ktorý vykonáva odbornú činnosť podľa osobitného predpisu.11ac)
andree77
15.11.11,17:27
Ďakujem pekne za Vašu odpoveď. Sme reedukačka, preto pracovná trieda 2.
andree77
16.11.11,11:02
Dobrý deň, vedela by ste mi vysvetliť par.61 ods. 11? Lebo som aj váhala, či to neplatí pre tie moje MOV. Ďakujem.
(11) Ďalšie vzdelávanie pedagogických zamestnancov,ktoré sa podľa doterajších predpisov uznávalo ako náhradaI. kvalifikačnej skúšky alebo II. kvalifikačnejskúšky a ktoré sa ukončí po 1. novembri 2009, sauznáva ako vykonanie prvej atestácie alebo druhejatestácie.
zdenka131
17.11.11,04:54
Na menované MOV sa nevzťahuje náhrada 1. KS platná k 31. 10. 2009. Podmienky k uznaniu 1. KS k 31.10.2009 (vyhláška MŠ SR č. 41/1996 Z. z. ) boli nasledovné:


Ustanovenie § 9 ods. 1 citovanej vyhlášky po piatich rokoch pedagogickej praxe považuje za náhradu prvej kvalifikačnej skúšky:
a) získanie titulu po vykonaní štátnej rigoróznej skúšky alebo bez vykonania štátnej rigoróznej skúšky absolventom, ktorí počas celého štúdia na vysokej škole dosahovali výborné študijné výsledky, vykonali štátnu záverečnú skúšku s výborným prospechom a absolvovali štúdium s vyznamenaním, alebo získanie titulu na vysokých školách a fakultách podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
b) absolvovanie vysokoškolského vzdelania druhého stupňa neučiteľského študijného odboru a absolvovanie doplňujúceho pedagogického štúdia nadväzujúceho na získaný študijný odbor,
c) absolvovanie postgraduálneho štúdia zakončeného záverečnou skúškou pred skúšobnou komisiou podľa všeobecne záväzných právnych predpisov platných pred 1. júlom 1990,
d) absolvovanie rozširujúceho štúdia pre získanie spôsobilosti na vyučovanie ďalšieho aprobačného predmetu alebo študijného odboru, alebo absolvovanie štátnej jazykovej skúšky na pedagogickej fakulte alebo filozofickej fakulte,
e) absolvovanie dvojročného špecializačného inovačného štúdia alebo dvojročného špecializačného kvalifikačného štúdia schváleného ministerstvom,
f) umiestnenie sa na prvom až treťom mieste celoštátneho kola tvorby svojpomocne zhotovených, akreditovaných a patentovaných učebných pomôcok, ktoré boli odovzdané do výroby,
g) autorstvo učebníc a učebných osnov, ktoré boli schválené ministerstvom a vydané,
h) absolvovanie rigoróznej skúšky,
i) umiestnenie na prvom až treťom mieste v celoštátnom kole pedagogického čítania.

U prvej MOV je to úplne jasné, že nemá žiadnu náhradu za 1. KS. U druhej MOV by bod e) absolvovanie dvojročného špecializačného inovačného štúdia alebo dvojročného špecializačného kvalifikačného štúdia schváleného ministerstvom, platil v prípade, ak by špecializačné kvalifikačné štúdium ukončila na VŠ po skončení II. stupňa VŠ.
andree77
17.11.11,09:03
Ďakujeeeem, veľmi ste mi pomohli.
Anna556
22.11.11,17:55
Dobrý deň! Naša personálna pracovníčka ma zaradila do 9. PL, 1. pracovnej triedy a tvrdí, že správne. Som majsterka OV, ukončila som SOU spoločného stravovania, odbor kuchárka + maturita, Prešovská Univerzita, bakalárske štúdium majster odbornej výchovy, titul Bc.,
Univerzita Mateja Bela, Fakulta prírodných vied, odbor učiteľstvo profesijných predmetov a praktickej prípravy, titul Mgr.
miramax1
22.11.11,19:14
andree77
23.11.11,05:35
Môžte napísať žiadosť zamestnávateľovi o prehodnotenie Vášho zaradenia, tak je zamestnávateľ povinný sa tým zaoberať (aspoň u nás to tak funguje). Taktiež si pozrite vyhlášku MŠ SR č. 437/2009 Z.z., časť XI. Majster odbornej výchovy, bod A 1. Je to tam čierne na bielom. Určite by ste mala byť v 10 PT, ak nie ste začínajúci zamestnanec. (nie som poradca, ale určite je to tak správne).