Majuša
25.01.06,06:50
Prosím Vás o radu.
Už som sem síce túto otázku raz písala, ale žiaľ, nik mi zatiaľ neodpovedal.:mee:
Moja otázka je akútna.

Ktoré potvrdené doklady a kým potvrdené, potrebujem k trojstrannému obchodu?

Dúfam, že sa už nájde niekto kto mi odpovie.

VOPRED VEĽKÁ VĎAKA
Barbara
25.01.06,06:30
Prosím Vás o radu.
Už som sem síce túto otázku raz písala, ale žiaľ, nik mi zatiaľ neodpovedal.:mee:
Moja otázka je akútna.

Ktoré potvrdené doklady a kým potvrdené, potrebujem k trojstrannému obchodu?

Dúfam, že sa už nájde niekto kto mi odpovie.

VOPRED VEĽKÁ VĎAKA


Majuška,
napíš do tej prázdnej kolónky tu celkom hore " trojstranný obchod" a tam nájdeš kopu príspevkov na túto tému

bohužiaľ skopírovať ešte stále neviem- ide ma z toho poraziť!!!!!!!!:mad:
alušik
25.01.06,07:33
Účtovala som o trojstrannom obchode a prešlo to aj kontrolou DPH aj auditorkou. Firma bola v postavení 1. odberateľa. Mali sme k tomu nákupnú faktúru od 1. dodávateľa, na ktorej bolo uvedené, že to fakturuju nám, ale bol tam aj príjemca tovaru - ten 2. odberateľ. Prepravu nám robila prepravná spoločnosť, tá nám k nej vysavila CMR, lebo to išlo kamiónmi a na tej CMR to bolo opečiatkované tým naším dodávateľom a aj odberateľom, že tovar prevzal. Kópie CMR sme prikladali k našej nákupnej faktúre a aj k našej predajnej faktúre. Na našej predajnej faktúre sme len uvádzali, že sme 2. dodávateľ v rámci trojstranného obchodu. Iné by to bolo, ak by ste si prepravu zabezpečovali vlastnými kamiónmi, tam by som povedala, že by bolo potrebné mať aj potvrdenie o prevzatí tovaru. V našom prípade sme davali potvrdenie pre 1. dodávateľa o prevzatí tovaru, lebo oni nemali doklady o preprave. Špedička to fakturovala priamo nám. Keby sme tie doklady o preprave nemali, tak by som si ešte vyžiadavala potvrdenie o prevzatí tovaru od toho nášho odberateľa. Neviem, ale myslím, že iné doklady k tomu netreba.
Julča
25.01.06,11:12
My sme trojstranný obchod absolvovali iba raz. Myslím že tie doklady v predchádzajúcom príspevku sú v poriadku. Ja len toľko, že na fa od 1. odberateľa 2. odberateľovi by malo byť výslovne uvedené že sa jedná o trojstranný obchod.