mixaela
15.11.11,13:41
dobry den

rada by som sa poradila s nasledovnym problemom.

dcera ma od svojho pediatra potvrdene uplne oslobodenie od hodin telesnej vychovy, co je odovodnene opakujucimi sa zapalmi stredneho ucha.
tieto hodiny maju ako nultu hodinu, alebo poslednu 8mu hodinu (po predchadzajucich 3volnych hodinach).
nakolko byvame cca 30km od zakladnej skoly, zaujima ma, ci sa dcera napriek uvedenemu musi fyzicky zucastnovat tychto hodin.

dakujem za nazory a odpovede
Stanislav 1975
15.11.11,12:48
podľa mňa by tam fyzicky mala byť- cvičiť nemusí ale ak to bude škola vyžadovať, tak by tam mala byť...
mixaela
15.11.11,12:54
vzhladom na poradie tychto hodin a vzdialenosti skoly od bydliska mi to pride nelogicke a uplne zabity cas.
nemoze zakladna skola v takomto pripade udelit nejaku vynimku po predchadzajucej ziadosti rodica?
arizona
15.11.11,13:03
vzhladom na poradie tychto hodin a vzdialenosti skoly od bydliska mi to pride nelogicke a uplne zabity cas.
nemoze zakladna skola v takomto pripade udelit nejaku vynimku po predchadzajucej ziadosti rodica?

Na to sa musis spytat riaditela konkretnej skoly. O tom rozhoduje on...

mimotemy nezakladaj zbytocne duplicity, ostatne temy som ti vymazala.
mixaela
15.11.11,13:07
ospravedlnujem sa, duplicita nebola umyselna
uvitam postup, ako ju vymazat ak sa to stane v buducnosti


Na to sa musis spytat riaditela konkretnej skoly. O tom rozhoduje on...

mimotemy nezakladaj zbytocne duplicity, ostatne temy som ti vymazala.
manus
15.11.11,13:08
vzhladom na poradie tychto hodin a vzdialenosti skoly od bydliska mi to pride nelogicke a uplne zabity cas.
nemoze zakladna skola v takomto pripade udelit nejaku vynimku po predchadzajucej ziadosti rodica?
Napíš žiadosť riaditeľovi/riaditeľke školy, kde spomenieš aj to, že sú tieto hodiny na začiatku a na konci vyučovania, vzdialenosť bydliska od školy, voľné hodiny pred TV. A už len čakať na vyjadrenie. Ak vedenie povie nie, tak s tým asi nepohneš.
GabiZ
16.11.11,12:56
Spravidla nie je problém, ak napíšete žiadosť riaditeľovi školy, ktorý následne môže postupovať v zmysle školského zákona č. 245/2008 konkrétne § 31 ods. 4: Na základe žiadosti zákonného zástupcu žiaka a odporučenia praktického lekára pre deti a dorast môže riaditeľ základnej školy zo zdravotných dôvodov alebo z iných závažných dôvodov rozhodnúť o oslobodení alebo čiastočnom oslobodení žiaka od vyučovania niektorého predmetu, a to na celý školský rok alebo jeho časť; v rozhodnutí určí náhradný spôsob vzdelávania žiaka v čase vyučovania tohto predmetu. Ak je vyučovací predmet zaradený ako prvá alebo posledná vyučovacia hodina dňa, môže byť žiak so súhlasom zákonného zástupcu uvoľnený z výchovy a vzdelávania bez náhrady.
janka1710
20.11.11,10:56
pravdepodobne tu ide o strednú školu..... 3 voľné hodiny... na zš by to nebolo reálne...ôsma hodina..
Nella_2
21.11.11,07:40
dobry den

rada by som sa poradila s nasledovnym problemom.

dcera ma od svojho pediatra potvrdene uplne oslobodenie od hodin telesnej vychovy, co je odovodnene opakujucimi sa zapalmi stredneho ucha.
tieto hodiny maju ako nultu hodinu, alebo poslednu 8mu hodinu (po predchadzajucich 3volnych hodinach).
nakolko byvame cca 30km od zakladnej skoly, zaujima ma, ci sa dcera napriek uvedenemu musi fyzicky zucastnovat tychto hodin.

dakujem za nazory a odpovede

Riešila som niečo podobné s mojím synom. Napísala som 2 žiadosti riaditeľovi - jednu o oslobodenie od TV a druhú o oslobodenie od účasti na hodinách TV. Tiež mali tak rozvrh, že TV mal až podvečer po voľných hodinách. Riaditeľ nám vyhovel. Len si daj pozor, či vystavila lekárka potvrdenie na celý šk. rok alebo len na polrok - podľa toho musíš potom tie žiadosti písať (v prípade na polrok ich musíš potom znovu napísať pre druhý polrok).
mixaela
30.11.11,18:20
ide o 8my rocnik zakladnej skoly a zle som sa vyjadrila (ospravedlnujem sa) - su dve volne hodiny, pricom tretia posledna je tv.... (v rozvrhu osma)