michja
15.11.11,13:50
Poskytuje nejaká banka úver alebo finančné prostriedky? Začínaucím živnostníkom?
Aké majú asi kritéria alebo podľa čoho posudzujú schválenie? Nakľko začínajúci živnostník ešte nepodával daňové...


Ďakujem za príspevky a vaše skúsenosti s touto otázko
Dantess
15.11.11,12:53
Nám nepožičali smiešných (pre banku) 3000eur keď sme začínali. Možno by som skúsil poštovú banku... Ale celkovo na začínajúcich podnikateľov sa pozerajú banky horšie, než na cigáňov... a to bez srandy
michja
15.11.11,13:12
ale prakticky čo Vám tam posudzovali to potrebujem vedieť.. či posudzovali osobu ktorá živnosť založila alebo čo? .. lebo ako posudzujú osobu a nie živnosť a zámer podnikania alebo niečo také tak to je výhodnejšie si zobraŤ úver ako FO
Dantess
15.11.11,13:30
Proste prvá otázka: 1. odkedy podnikáte. Ja že chcem začať. Oni že musím predložiť 2x daňové priznanie za posledné 2 roky, kde mám ročný zisk aspoň 6000eur. Nemal som, odišiel som. :D Ak si zoberieš pôžišku ako FO, tak musíš ručiť majetkom predpokladám, alebo vydokladovať že máš zamestnanie a nejaký príjem.
michja
15.11.11,17:29
No ja mám HPP a popri tom idem teraz otvárať živnosť.. V ktorej banke si bol? aby som tam nešiel zbytočne :D :D
Dantess
15.11.11,17:51
Skúsil som SLSP a TTB. Rovnaké odpovede u oboch.
kabko
15.11.11,18:00
Žiadna banka ti nedá úver ako začínajúcemu podnikateľovi, tak ako si spomenul, práve kvôli tím daňovým priznaniam. Jediné čo banky spravia je, že ti dajú povolené prečerpanie do mínusu na podnikateľskom účte (niektoré banky už po 3 mesiacoch, iné po 6 mesiacoch...), ale aj to musí byť dobrý obrat na účte. Samopochopiteľne sa bavíme o pár stovkách EUR ako povolené prečerpanie, nie tisíce... :)