silvia999
15.11.11,14:13
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať - som "čerstvo" od 13.11.2011 na MD (termín pôrodu mám 25.12) - od 1.1.2011 som bola nezamestnaná (predtým viac ako 3 roky normálne zamestnaná) od 1.7.2011 som bola na rizikovom (teda PN) - platila som si dobrovolné nemocenské z najvyššieho maxima (stihla som podmienku 26 týždňov pred nástupom na MD - počas PN som neplatila - tak mi bolo povedané na sociálke, že platí za mňa štát), ako som bola odovzdávať nástup na MD pani na sociálke mi povedala, že by som mala dostávať max.materskú - koľko to je a keď už na nej som bude mi vyplácaná aj v roku 2012 keby sa aj neviem čo ešte pomenilo ?!? A ešte by ma zaujímalo - keby si neplatím to dobr.nemocenské koľko by som dostávala ? Ďakujem, Silvia
Katy a R
15.11.11,17:18
kebyže si neplatíš DNP, tak by žiadna materská nebola - od narodenia dieťaťa by si mala nárok na RP.
v tvojom prípade by mala byť materská cez 600 eur mesačne - 60% VZ (dostaneš rozhodnutie s presnou sumou na deň):) samozrejme za predpokladu, že nemáš dlh na poistnom (ale na to by ťa hádam na SP upozornili:confused:)
V budúcom roku ... samozrejme za predpokladu, že prejdú zmeny a nájdu sa peniažky:confused::confused::confused: .. tak sľubujú zvýšenie a predĺženie (ale radšej to nejdem ani konkretizovať - je to vo hviezdach ;):D).
silvia999
15.11.11,17:46
super, ďakujem - no to zvýšenie a predĺženie by bol už len akýsi "bonus" navyše, mne išlo hlavne o to, že či mi na materskú keď som už na nej môžu siahnuť alebo nie, keď to teraz začali nejako riešiť... dlh nemám, na počudovanie máme na SP fakt strašne zlatú pani, ktorá mi to "ručne" rátala v stolovom kalendári (tú podmienku 26 týždňov) a povedala, že mám preplatok tuším 2€..o) moc pekne ďakujem za odpoveď a ešte by som sa chcela spýtať ohľadom sestry - ona o tom nevedela, že keď bola napr.na PN nemusela za to obdobie platiť DNP tak má ísť teraz na SP a spýtať sa či tam má preplatok ?
Mila123
15.11.11,17:48
super, ďakujem - no to zvýšenie a predĺženie by bol už len akýsi "bonus" navyše, mne išlo hlavne o to, že či mi na materskú keď som už na nej môžu siahnuť alebo nie, keď to teraz začali nejako riešiť... dlh nemám, na počudovanie máme na SP fakt strašne zlatú pani, ktorá mi to "ručne" rátala v stolovom kalendári (tú podmienku 26 týždňov) a povedala, že mám preplatok tuším 2€..o) moc pekne ďakujem za odpoveď a ešte by som sa chcela spýtať ohľadom sestry - ona o tom nevedela, že keď bola napr.na PN nemusela za to obdobie platiť DNP tak má ísť teraz na SP a spýtať sa či tam má preplatok ? áno, má nárok na vrátenie preplatku na DNP, stačí jednoduchá žiadosť.....
Sarlotka
15.11.11,18:00
super, ďakujem - no to zvýšenie a predĺženie by bol už len akýsi "bonus" navyše, mne išlo hlavne o to, že či mi na materskú keď som už na nej môžu siahnuť alebo nie, keď to teraz začali nejako riešiť... dlh nemám, na počudovanie máme na SP fakt strašne zlatú pani, ktorá mi to "ručne" rátala v stolovom kalendári (tú podmienku 26 týždňov) a povedala, že mám preplatok tuším 2€..o) moc pekne ďakujem za odpoveď a ešte by som sa chcela spýtať ohľadom sestry - ona o tom nevedela, že keď bola napr.na PN nemusela za to obdobie platiť DNP tak má ísť teraz na SP a spýtať sa či tam má preplatok ?

tlacivko si mozte vypytat aj n pobocke soc poistovne vypisat a podat do podatelne...
silvia999
16.11.11,04:48
moc pekne ĎAKUJEM !!!