Magda
15.11.11,16:25
Prajem kený deň, prosím Vás o radu, SZČO účtuje v JÚ môže si založit s.r.o. a účtovať v PD aj v polovičke roka, alebo musí dokončiť daný rok
Ďakujem za Vašu odpoveď. A s.r.o. musí účtovať v PD?
zk24
15.11.11,15:26
Prajem kený deň, prosím Vás o radu, SZČO účtuje v JÚ môže si založit s.r.o. a účtovať v PD aj v polovičke roka, alebo musí dokončiť daný rok
Ďakujem za Vašu odpoveď. A s.r.o. musí účtovať v PD?

PD je peňažný denník?
právnická osoba (sro) účtuje v podvojnom účtovníctve a používa účtovný denník.
A s.r.o može vzniknut kedykolvek. SZCO a s.r.o. su dva nezavisle subjekty
Magda
15.11.11,17:22
Ďakujem za odpoveď, to znamená že ako SZČO môže kedykoľvek založiť s.r.o. a účtovať v podvojnom účtovníctve a a hmotný investičný majetok čiže stroje
prevedie na s.r.o. a tak isto aj svojho zamestnanca bude viesť v tejto s.r.o., ak chce mať konateľ aj spoločníka tak ten musí mať tiež živnostenský list, potom ako
fyzická osoba na konci roka odovzdá daňové priznanie a tiež aj za s.r.o. ďakujem, predpokladám že aj konateľ musí na konci roka odovzdrať daňové priznanie.Pýtam sa preto, že už som dostala doľko rôznych odpovední na moju otázku a neviem čo je pravda. Vopred ďakujem za odpoveď.
Mila123
15.11.11,17:40
Ďakujem za odpoveď, to znamená že ako SZČO môže kedykoľvek založiť s.r.o. a účtovať v podvojnom účtovníctve a a hmotný investičný majetok čiže stroje
prevedie na s.r.o. a tak isto aj svojho zamestnanca bude viesť v tejto s.r.o., ak chce mať konateľ aj spoločníka tak ten musí mať tiež živnostenský list, potom ako
fyzická osoba na konci roka odovzdá daňové priznanie a tiež aj za s.r.o. ďakujem, predpokladám že aj konateľ musí na konci roka odovzdrať daňové priznanie.Pýtam sa preto, že už som dostala doľko rôznych odpovední na moju otázku a neviem čo je pravda. Vopred ďakujem za odpoveď.
guláš máš v tom.....nie je všetko pravda, ako tu píšeš....
Sarlotka
15.11.11,18:19
Ďakujem za odpoveď, to znamená že ako SZČO môže kedykoľvek založiť s.r.o. a účtovať v podvojnom účtovníctve a a hmotný investičný majetok čiže stroje
prevedie na s.r.o. a tak isto aj svojho zamestnanca bude viesť v tejto s.r.o., ak chce mať konateľ aj spoločníka tak ten musí mať tiež živnostenský list, potom ako
fyzická osoba na konci roka odovzdá daňové priznanie a tiež aj za s.r.o. ďakujem, predpokladám že aj konateľ musí na konci roka odovzdrať daňové priznanie.Pýtam sa preto, že už som dostala doľko rôznych odpovední na moju otázku a neviem čo je pravda. Vopred ďakujem za odpoveď.

mam pocit, ze si myslite ze sro bude akoby pokracovanim szco.. no to nie je mozne...
zrejme chcete zrusit zivnost a zalozit sro...
zanikom zivnosti zanika jeden samostatny subjekt
zalozenim sro vznika novy samostatny subjekt
zivnost bude mat samostatne vedene úctovnictvo mzdovu agendu , danove priznanie
sro bude mat samostatne vedene úctovnictvo mzdovu agendu , danove priznanie
taktiez zamestnanec ak ho chcete mat v sro vznika novy pracovnopravny vztah medzi zamestnancom a sro...