paulite
15.11.11,19:25
Mam eshop asi 4 mesiace a potrebujem sa dalej zviditelnit. Rozmyslam nad reklamou cez nejaku firmu, aj ked viem , ze sa to tu velmi neodporuca, ale aspon na zaciatok, lebo ja sa do toho sama velmi nevyznam. Nemam vobec predstavu aka je optimalna suma na reklamu trebars za mesiac...tu je email, ktory mi poslala jedna firma, neposielam jej nazov, nech to nie je reklama :
áno, aj pri tomto programe si vyberáte pozície, kde sa chcete zobrazovať. Tieto pozície môžete počas behu kampane meniť operatívne. Poznáte presnú výšku nákladov za kampaň. Váš kredit sa míňa v závislosti od počtu návštev pri tomto programe.

Náklady na kampaň:
aktivačný poplatok: 95€ + DPH (jednorazovo)
servisný poplatok: 40€ + DPH / mes. (2 mesiace vopred)
Spolu: 175,- € + DPH
+
Odporúčaný úvodný kredit: 250 € + DPH

Výška dobitého kreditu je na Vás. Jeho spotrebu budeme spoločne regulovať nastavením denného rozpočtu.
Ďakujem za vyjadrenie.



Co si o tom myslite? Reklama na fb sa mi nevyplatila...
kabko
15.11.11,18:49
No ja ti neviem Paulite, nikdy som žiadnu "firmu" nepotreboval na svoje kampane. Je to len o tom aby si mala všetko dobre nastavené...všetko je to len o dobrom nastavení.
Ako si uviedla chcú najskôr 175EUR + DPH (čiste len pre nich), a potom 250 na kredit, ak som to správne pochopil....kdežto ten 250EUR kredit sa môže vyčerpať v priebehu týždňa alebo dvoch, a možno z toho bude len 1 alebo 5 objednávok na nejaký tovar čo ponúkaš.
Ja dávam na reklamu SPOLU (adwords, fbook) denne ani nie 10EUR a som maximálne spokojný s výsledkami

- a len pre zaujímavosť (lebo viem že by sa to niekto opýtal), platím 0,01 až 0,05 EUR za klik... a v priemere je to cca 0,025 :)

Ak chceš, pomôžem ti s nastaveniami reklám ZDARMA, nemusíš oslovovať žiadne firmy... :)
Dantess
15.11.11,20:03
no je to skvelá voľba ak nemáš čo s peniazmi. Ale aby som sa nehral na vševedka, tiež som sa nechal takto obabrať jednou firmou. NEVER IM !!! Zoberú si prachy aj z kreditu a dávkujú ti návštevnosť mesačne, pomaly... Naozaj do tohoto nechoď.
Atomer.sk
15.11.11,20:10
Nakolko spravovanie eshopu je nekonciaci proces, rovnako aj marketing okolo toho, odporucam si to robit vo vlastnej rezii. Duplovane, pokial sa do toho nevyznas, tak si to neobjednavaj, lebo nevies co dostanes a co mas vobec ocakavat. Prestuduj si zakladnu problematiku, a krocik po krociku postupuj dalej. Nie je to vobec tazke.

Treba tiez mysliet na meranie efektivity reklamy. To znamena, kolko zakaznikov realne sa skonvertovalo z navstevnikov ziskanych cez reklamu? Treba vela citat, a clovek sa vela dozvie.
Internetový marketing
16.11.11,08:35
- a len pre zaujímavosť (lebo viem že by sa to niekto opýtal), platím 0,01 až 0,05 EUR za klik... a v priemere je to cca 0,025 :)

Ak sa smiem opýtať, akej oblasti sa týka Vaša inzercia? Aké ROI sa Vám darí dosiahnúť?
kabko
16.11.11,08:41
Ak sa smiem opýtať, akej oblasti sa týka Vaša inzercia? Aké ROI sa Vám darí dosiahnúť?

Oblasť - predaj výrobkov (v cenách od 0,30EUR až 59,99EUR) - priemerná výška objednávok je cca 20-25EUR
ROI = cca400% (na každých 100EUR minutých na reklamu je 400EUR čistý zisk)
Internetový marketing
16.11.11,08:53
Čiže na každých 100€ nákladov na reklamu máte obrat 500€, chápem to správne?
kabko
16.11.11,09:58
Viac ako 500. "ČISTÝ ZISK" - tým som myslel zisk po odrátaní nákladov (reklama, telefón, odvody...atd...)
martina833
22.11.11,11:43
Urcite by som nedavala take nehorazne peniaze za nieco, s cim si vie poradit clovek aj sam a za smiesne sumy.
Mne sa celkom osvedcila reklama cez google adwords (vacsina slov za 0,02 €/klik), z facebooku som mala obrovsku navstevnost, ale objednavky ziadne.
Dalej planujem dat PPC reklamu na diskusne fora. Skus si aj ty najst nejake vhodne fora/stranky, uz vela z nich ponuka moznost PPC reklmy.

Ohladom adwords su podrobne navody, je to skutocne velmi jednoduche. Navstevnost sledujem cez google analytics.