ynteligent
15.11.11,19:46
Zdravim poradaci, poprosil by som o nejaku pravnu radu ak by sa tu niekto taky nasiel. Priatelka naburala pri cuvani do chlapika ktory vlastnil 8 rocnu skodovku. Evidentne to bola jej chyba, spisala ten papier o havarii a nahlasili udalost poistovni kde mala PZP. Vsetko vyzeralo OK, az jedneho dna prisiel za nou chlap do prace, ze on dal za opravu 2300 E, a poistovna mu preto ze ma 8-rocne auto nepreplatila 100 % faktury ale len 2000 E. A 300 E teraz chce od nej.

Chlapik si teraz najal pravnika, a napisal mojej priatelke, ze ak mu tie peniaze neda do buduceho tyzdna, bude sa sudit. Ma sancu vysudit peniaze v obciansko pravnom spore ?

Podla vsetkych moznych informacii, ktore sa mne ako nepravnikovi podarilo ziskat, na to pravo nema, lebo udalost bola sposobena v case ked vozidlo malo hodnotu mensiu o amortizaciu a tak preto nemohol dostat ani 100% kedze sa mu auto akoze zhodnotilo, lebo tam ma teraz nove suciastky namiesto tych starych. No ale paragrafy su klukate a ja niesom pravnik...


Dakujem za akukolvek pomoc...
Peto
preboha
08.05.15,15:10
u slovenských súdov má šancu každý......
roman34
12.05.15,07:46
poskodeny si moze uplatnit narok voci skodcovi alebo voci poistovni

ak si ho uplatni voci priatelke tak hned ako pride zaloba oznamte tuto skutocnost poistovni a ziadajte aby poistovna vstupila do konania ako vedlajsi ucastnik

v kazdom pripade ak spor prehrate bude vsetko platit poistovna kedze narok upaltneny poskodenym spada pod poistne krytie PZP