Beginner1
15.11.11,23:01
Dobrý deň,

prosím Vás zaujímalo by má ak mám s.r.o v likvidácii a musím ešte uhradiť daňovému úradu 2800€ ako sa bude postupovať ak nemám z čoho pretože žiaden zisk už nevykazujem? Podajú na mňa trestné oznámenie a začne exekúcia na 2800€ alebo ako sa postupuje?

Ďakujem
KEJKA
15.11.11,22:04
počas likvidácie sa speňažuje majetok, záväzky sa predsa platia peniazmi, nie ziskom.
Kto je likvidátor - ty?
Beginner1
16.11.11,17:50
Áno ja som likvidátor. Ale problém je,že už tie peniaze na vyplatenie záväzkov voči daňovému úradu nemám. Preto sa pýtam či voči mne zahája exekučné konanie? Zo spoločnosti som vybral všetky peniaze na účte je 10€ a v pokladni tiež nič nieje ... Preto sa pýtam aký bude postup ...
KEJKA
16.11.11,18:47
DU sa bude zdráhať dať súhlas s výmazom sro, OR bez súhlasu DU sro nevymaže.
Ale je tu problém iný - ak si ako likvidátor zistil, že majetok nestačí na úhradu záväzkov, bol si povinný dať sro do konkurzu - tak približne znie postup podľa legislatívy, isto si nájdeš presné znenie.
Správcu konkurznej podstaty určuje súd a následne - s tým už nemám skúsenosť - sa dosiahne aj výmaz sro, napriek dlhom.
Likvidátor však za záväzky sro neručí, takže pokiaľ si postupoval správne, tak ti nič nehrozí.