Jozef I
25.01.06,07:24
Chcel by som sa spýtať: Ak kúpim reklamné predmety z členského štátu EU, kde cena za kus je väčšia ako 500 SK, mám nárok na odpočet DPH? Môj názor je, že ide o klasické samouplatnenie dane, vypočítam si daň na vstupe aj na výstupe. Len ma mätie to, že to nie je daňový náklad a preto neviem či mám nárok na odpočet dph. :confused:
Jozef I
25.01.06,07:30
Napíste prosím aspon názor ci to tak je dobre, alebo dajte súhlas, nech som neni na pochybach. Dakujem.
ALBO
25.01.06,07:57
Chcel by som sa spýtať: Ak kúpim reklamné predmety z členského štátu EU, kde cena za kus je väčšia ako 500 SK, mám nárok na odpočet DPH? Môj názor je, že ide o klasické samouplatnenie dane, vypočítam si daň na vstupe aj na výstupe. Len ma mätie to, že to nie je daňový náklad a preto neviem či mám nárok na odpočet dph. :confused:

Zákon o DPh v § 8 ods. 3 hovorí (prenesene)že bezodplatné dodanie RP nad 500 sk sa považuje za dodanie za protihodnotu.Takže vy predmety kúpite a uplatníte daň na vstupe a v čace ich darovania odvediete daň na výstupe (ak máte nárok na odpočet z vašej činnosti).
To podľa mňa platí aj v prípade zahraničia, predmety doveziete, uplatníte daň va výstupe a vstup ´=samozdanenie. A keď ich darujete odvediete daň na výstupe, to už bude asi tuzemské dodanie r. 3 DP.
Bobina
22.05.06,19:09
a ako to bude vyzerat po účtovnej stránke??
ako zaúčtujem DPH , ked som raz už o základe DPH účtovala??
Prečo, ak som to najprv samozdanila, je nutné ešte odviesť DPH??
KEJKA
22.05.06,19:15
lebo ide o reklamné predmety.....ak sa obstarajú, tak je režim rovnaký ako pri hociktorom inom tovare. Ale ak sa dodajú bezodplatne..je to dodanie za protihodnotu. Treba odviesť DPH.....tak ako je to v predošlom príspevku.