AlaNR
16.11.11,07:06
Ahojte,
viem, že názov témy vyzerá ako keby som išla auto opravovať, no mám iný problém.

Dostala som staršiu kabelku z hadej kože. Nebola skoro vôbec nosená, ale má už svoje rôčky, čomu zodpovedá aj jej stav.
Koža je strašne tvrdá, šuští pri otváraní a niektoré šupinky sa oddeľujú.
Neviete mi niekto poradiť, ako tie šupinky môžem naspäť popriliepať? Stačí na to obyčajné lepidlo?
Ďalej by som prosila o radu, ako kožu zjemniť tak, aby sa mi od použitého krému nemastilo oblečenie...

Alebo ak máte tip na nejakú opravovňu v Nitre, kde by ju opravili, ale nezničili, tak tipnite...

Díííky!:)
lujza.j
16.11.11,22:53
Kůži pomůže pomerančová kůra
-Kožený kabát nebo sako,který ztratil lesk,přetřeme čerstvou pomerančovou kůrou.Manžety a límec kožených oděvů občas přetřeme glycerinem.
-Výrobky z tmavé kůže můžeme čistit kávovou sedlinou.Ještě vlhkou ji zabalíme do vlněného nebo flanelového hadříku a kůži jím přetřeme.Bude se lesknout jako nová.
-Starým oblýskaným či odřeným semišovým oděvům nebo výrobkům,pomůže když je přetřete měkkým hadříkem namočeným v roztoku čpavku (v poměru čtvrt sklenice čpavku na tři čtvrti sklenice vody).Potom ji opláchněte čistou vodou a nakonec octovou vodou (v poměru lžička octa na litr vody)
-Starší kožené kabelky nejprve opatrně omyjeme teplou mýdlovou vodou,do které přidáme trochu čpavku,pak je vysušíme a přetřeme hadříkem namočeným v ricinovém oleji.
-Jsou-li nám kožené rukavice těsné,zabalíme je na dvě až tři hodiny do vlhkého ručníku,pak je oblečeme a usušíme na rukou.Jsou-li tvrdé,zlehka je potřeme glycerinem.
lujza.j
16.11.11,23:05
šupka z banánu je univerzálne leštidlo na striebro, leští tiež kožu
lujza.j
17.11.11,13:27
AlaNR
18.11.11,12:18
Ďakujem moc!
Skúsim to s tým lepidlom, uvidíme, čo to urobí...