xxxpower2
16.11.11,07:29
Ahojte
Ospravedlnujem sa,ak som temu zlezaradil.
Sme mlada rodina s jednym dietatom a momentalne byvame u svokrovcov.No chceli by sme ist byvat sami.Idealne by bolo do NR alebo okolie NR,kludne aj Šurany.Pisal som aj do NR MsÚ,ale nikto mi neodpovedal.Rozmyslali sme nad najomnym bytom,ale netusim ako sa k tomu dopracovat a co vsetko to obnasa...
Neviete nam poradit?Dakujem
Mária27
16.11.11,13:30
Bude to problém, asi ťa nepoteším, ale aspoň vysvetlím.
Nájom súkromného bytu je dnes drahá záležitosť, každý vlastník chce na tom získať tak veľa peňazí, takže si mladí radšej vezmú hypotéku a splácajú vlastný byt.
Nájomný byt od obce získať ťažko. Od roku 1993 obce prevádzali byty za lacné peniaze do vlastníctva nájomcov, ak títo o to požiadali. Prirodzene žiadali takmer všetci, v súčasnosti sú vo vlastníctve obce byty len výnimočne. Mysleli sa tým staré byty, ktoré vyžadovali veľké opravy, ale až od r. 1998 sa dostalo do zákona, že nové byty môže mať obec stále ako nájomné. Medzitým obce prestali byty stavať, nemajú na stavbu ani dotácie ... Takže dnes je len výnimkou nájsť voľný obecný nájomný byt.
adi11
16.11.11,13:49
Ak by si mala zaujem o prenajom startovacieho mestskeho bytu v rezidencnom komplexe Harmonia v Nitre, tak mozes kontaktovat na telef.c. 0918110845 alebo mailom na adrese: linda.stulajterova@dpsdevelop.sk
xxxpower2
17.11.11,07:43
adi11:co som pochopil,tak tie byty su na predaj....ci su aj na prenajom?
adi11
17.11.11,09:18
tie byty su na prenajom a po 5 rokoch sa daju odkupit
adi11
17.11.11,09:24
adi11:co som pochopil,tak tie byty su na predaj....ci su aj na prenajom?
..doplnim, ze rezidencny komplex Harmonia je urceny pre obyvatelov mesta Nitra ako najomne byvanie s moznostou odkupenia do sobneho vlastnictva po 5-tich rokoch..nachadza sa na sidl.Klokocina na Cermanskej strane
arizona
17.11.11,10:05
A preco si nevezmete napr. hypoteku a nekupite na zaciatok aspon maly bytik?
Vzdy je lepsie splacat vlastny byt,ako predrazene najomne...
Skus pozriet aj stranky s realitami,vela obci ma svoje bytovky a bytu sa daju kupit za prijatelne ceny.
xxxpower2
17.11.11,11:05
Arizona:no hyboteku s nasim prijmom a jednym dietatom neviem neviem...
hubatá
17.11.11,13:34
Veď banka súčasne založí váš kupovaný byt ....... Myslím že existujú banky ktoré nepozerajú na príjem, stačí im záložné právo na váš byt.
SamuelSK
17.11.11,17:17
No ale upisovat sa diablovi na 20-40 rokov, to je tiezfakt super riesenie :)

Obzvlast v krajine, kde su uroky najvyssie a zarovne platy najnizsie a zaroven kvalita potravin najnizsia.. (a ceny najvyssie, auto, paliva, spotrebny material)..
Ice dive
17.11.11,17:22
No ale upisovat sa diablovi na 20-40 rokov, to je tiezfakt super riesenie :)

Obzvlast v krajine, kde su uroky najvyssie a zarovne platy najnizsie a zaroven kvalita potravin najnizsia.. (a ceny najvyssie, auto, paliva, spotrebny material)..

to je síce pravda, ale radšej 20-40 rokov splácať 300-400 € mesačne banke pričom viem, že cca polovica splátky ide na splátku istiny môjho bytu t.j. peniaze nebudú len tak vyhodené... ako platiť 300-400 € mesačne za podnájom... to sú peniaze vyhodené do luftu, ktoré už nikto nikdy nevráti...
arizona
17.11.11,17:48
No ale upisovat sa diablovi na 20-40 rokov, to je tiezfakt super riesenie :)

Obzvlast v krajine, kde su uroky najvyssie a zarovne platy najnizsie a zaroven kvalita potravin najnizsia.. (a ceny najvyssie, auto, paliva, spotrebny material)..
A co by si im navrhoval ty,ked penazi nemaju nazvys,su mlada rodinka a chcu si zit sami?:confused:

Myslim, ze vacsina mladych ludi zacina s pozickami na byt...
xxxpower2
19.11.11,07:22
Ak by si mala zaujem o prenajom startovacieho mestskeho bytu v rezidencnom komplexe Harmonia v Nitre, tak mozes kontaktovat na telef.c. 0918110845 alebo mailom na adrese: linda.stulajterova@dpsdevelop.sk

Ahoj
tak pani/slecne som pisal a cenovo je to dost narocne...to uz sa naozaj skor oplati hypoteka.2-izbovy byt vychadza na cca 330€+energie...a to este ani nevedia,ze to zalezi od decembroveho rokovania s mestom a tak...ale aj tak dakujem.

No inak o tej hypoteke som sa uz tak troska bavil aj v mojej banke a ze by to nemal byt problem.Ale problem je,ze ma so mnou problem uverovy register a neviem preco....aj v banke sa cudovali....takze tento rok asi nic...no skusime buduci....hadam to vyjde
Rozmyslali sme nad montovanym domo-tehlovym,ale zas pozemok je dost drahy v okoli NR.Mohli by sme stavat aj u svokrovcov,ale zas kazdy mesiac cca 100€ na cestovne tiez neni bohvieco...byty v NR stoja okolo 60 000€ a to do nic treba este vrazit peniaze.Jedine kupit starsi dom v okoli NR (Šurany max) a do neho vrazit peniaze...takze zatial hladame a rozmyslame.
iv@n
19.11.11,09:10
Veď banka súčasne založí váš kupovaný byt ....... Myslím že existujú banky ktoré nepozerajú na príjem, stačí im záložné právo na váš byt.
fíha, to ktoré banky nepozerajú pri hypotéke na príjem?
wabi
20.11.11,09:09
Videl som ako bývajú ľudia vo "vinohradníckych chatkách" či v záhradkárskych osadách. Nájdu sa také kde je elektrina a sú pritom lacné, najmä ak nie sú priamo v meste či dedine ale na okraji či vdialenejšie. Dá sa najsť videl som aj celkom zachovalé a za 4 000€ s nejakými drobnými úpravami, to ale záleží od náročnosti a vzťahu k bývaniu na dedine... Ak naškrabete pár tisíc € a svojpomocne popracujete tak sa to dá aj bez zadlžovania a je možné vytvoriť malebný domov so záhradkou a psíkom napríklad pre radosť malého a bez ponorkových chorôb so svokrovcami...
xxxpower2
20.11.11,15:50
No my prave rozmyslame,ze kupime nieco starsie a budeme pomaly prerabat.Aj ked manzelka by najradsej chcela daco nove do 60 000€ na hypoteku.Ale zas nemame cim zalozit...a ani pozemok nemame
myara
20.11.11,17:22
ved zalozte kupovany byt, a ak nie je postaveny, da sa zalozit napr. rodicovsky dom, a zalozne pravo sa potom prenesie na byt, ked bude skolaudovany
myara
20.11.11,17:28
No ale upisovat sa diablovi na 20-40 rokov, to je tiezfakt super riesenie :)

Obzvlast v krajine, kde su uroky najvyssie a zarovne platy najnizsie a zaroven kvalita potravin najnizsia.. (a ceny najvyssie, auto, paliva, spotrebny material)..

nie je to take hrozne s tym upisovanym sa na tolko rokov. Uvediem seba ako priklad. Byt sme si kupovali v r. 2006, brali sme si HU na 30 rokov na 70tis E, a dnes mame splatnost uz len na 15 rokov, pricom vyska uveru sa nam zvysila, lebo si berieme novy uver pri lepsom uroku, a kazdy rok si skracujeme dobu, a splatku nechavame v najvyssej pre nas dovolitelnej vyske, a samozrejme robime extra vklady, aby sme to rychlo splatili
xxxpower2
23.11.11,06:57
No len naozaj rozmyslame,ze kupime radsej pozemok a dame si postavit dom-montovany alebo murovany montovany.cca by nas dom vysiel tak na 50-60 000€ ale pozemok naozaj neviem kolko by nas vysiel...akurat je otazne ci by nam stacil iba montovany za cca 35 000€ alebo tehlovy za 50 000€...a ci je mozne vziat HU tak,ze by sa rucilo buducou stavbou...?
wabi
23.11.11,11:06
Na tieto otázky vám odpovedia veľmi radi v ktorejkoľvek banke. Zakladanie novostavby však predražuje. Musíte stavať presne podľa pokynov banky, pozemok musí byť stavebný. Nemôžete postaviť chatu a potom ho preklasifikovať na RD napríklad, rovnako montované domy nechcú brať banky ako záruku a pod...
xxxpower2
04.12.11,07:12
No tak teraz naozaj neviem co urobit....niekto tvrdi,ze dom sa do 40-45 000€ postavit neda a niekto ze ano...videl som aj montovane domy za 33 000€...ale naozaj neviem co si mam o tom mysliet...
Zuzka
05.12.11,17:49
Dnes sme dostali od primátora mesta NR list, kde ponúka byty. Jedná sa o skolaudované bytové jednotky - projekt Harmónia.
Orientačný cenník mesačného nájomného:
1-izb. byty od 197,- €
2-izb. byty od 333,- €
3-izb. byty od 395,- €
4-izb. byty od 524,- €
garáž od 35,- €

http://www.harmonianitra.sk/
xxxpower2
05.12.11,17:54
Jj my sme dostali list z mesta pred cca 2 tyzdnami s rovnakymi cenami.Plus k tomu este energie-2 izbovy byt 80€...co je naozaj vela.....v tej cene si clovek zoberie HU a ma pokoj
Zuzka
05.12.11,18:02
Zaujímavé je, že byty ponúka primátor, ktoré postavila súkromná firma Doprastav a.s. :cool:
Mária27
05.12.11,21:45
Postavili to pre mesto na objednávku.