erpanet
16.11.11,08:32
Dobrý deň,

naša firma so sídlom a registráciou pre DPH v SR bude montovať garážové brány na stavby v Rakúsku, preto mám viacero otázok (dočítala som sa tu toho veľa, ale potrebovala by som odpoveď na náš konkrétny prípad).

1. prípad - montujeme brány pre slovenskú firmu, ale na stavbu v Rakúsku. Miestom dodania je teda Rakúsko. Fakturujeme SR firme bez DPH, kto má potom povinnosť zaplatiť DPH? Do faktúry píšem odvolávku na §16?

2. prípad - montujeme brány pre rakúsku firmu na Rakúsku stavbu. Miesto dodania opäť Rakúsko. Prechádza teda povinnosť zaplatiť daň na príjmateľa služby? Odvolávka vo faktúre na §16?

3. prípad - ako to bude s DPH, ak montáž pre rakúsku firmu na rakúsku stavbu pre nás vykoná slovenská firma a potom to my budeme fakturovať rakúskej, ktorá si celú službu objednala? Slovenská firma nám bude fakturuovať bez DPH a my rakúskej tiež bez DPH?

V všetkých prípadoch nie sme povinní podať súhrnný výkaz?

Ako to bude vyzerať v daňovom priznaní k DPH?

Ďakujem za odpoveď.
Kája.
16.11.11,09:24
1. prípad - keďže nemáte na koho preniesť daňovú povinnosť, potrebné preveriť povinnosť registrácie v Rakúsku
2. prípad - v poriadku
3. prípad - Vás slovenský subdodávateľ nemá na koho preniesť daňovú povinnosť, potrebné preveriť povinnosť registrácie v Rakúsku, Vy fakturujete rakúskej firme bez DPH


Súhrnný výkaz nepodávate a v priznaní DPH to tiež nikde neuvádzate.
erpanet
16.11.11,14:46
Ďakujem pekne za odpoveď.