stinusa
16.11.11,11:35
Dobrý den, prosím poradte mi - môže ma zamestnávateľ donutíť ísť do práce v štátny sviatok a soboty keď mi nejdu žiadne spoje? Som načiastočnom invalidnom dôchodku...dochádzam 48km denne - dva krát prestupujem.Pracujem ako krajčírka. Mám bežnú pracovnú zmluvu na jednu zmenu z skráteným pracovným časom. Nieje zamestnávateľ povinný zabezpečiť mi dopravu? Ale on to odmieta a ja sa nemám ako dostať do práce - keď mi nejdú žiadne spoje. Musím ísť do práce mimo pracovných dní? Môžema postihovať ak sa nedostanem do práce? Takto ma musia voziť známi a to mavíde viac ako zarobím...Trošku mimo ale mala by som nárok na príspevok na cestovné ked je moj plat 290€ v čistom?
Prosím o radu...Ďakujem
Mila123
16.11.11,10:41
stinusa
16.11.11,11:02
Mila123 - vďaka:)
Mila123
16.11.11,11:03
Mila123 - vďaka:)
prečítala si si príspevok?
stinusa
16.11.11,11:23
Ano - Ale aj tak som sa nedočítala ako je to s dochádzkou keď nejdu spoje a nemám si to ako zabezpečiť - totiž nie všetci robíme tam kde bývame - a ja mám smolu že pracujem v takej dedinke kde chodia štyri spoje za deň a cez sviatok dva...a ani jeden mi nepasuje na moju pracovnú dobu...
Mila123
16.11.11,11:26
dochádzku do zamestnania nerieši žiaden zákon......aspoň som sa s tým nestretla.....
stinusa
16.11.11,11:36
No nič - asi si nepomôžem...a zas budem platiť niekomu kto ma zavezie a potom odvezie - kedže sa tam autobusom nedostanem...a to len preto že si naši nadriadený zmysleli že budeme robiť aj vo sviatok...a moc dakujem za radu a ochotu...