Suzan007
16.11.11,14:05
Dobry den, chcem si objednat topanky z jednej internetovej stranky (neviem ci je to z USA alebo odkial, neviem to na tej stranke nikde najst) a hoci na stranke pisu, ze akceptuju aj platbu paypalom, do emailu mi napisali, ze bohuzial paypal momentalne neakceptuju, iba platbu kreditnou kartou. Ja som sa s tym este nestretla a mam z toho mierne obavy. Pri platbe treba zadat cislo karty, atd. a bojim sa, ze to cele moze byt nejako zneuzite, kedze neviem, o akeho predajcu sa vlastne jedna a co su zac. Vie mi niekto ohladom toho poradit? Dakujem.
tictac7
16.11.11,13:08
...čo na to povedať? Čistý podvod. Prezentujú sa ako US firma, akceptujú paypal a nakoniec.... Výhovorka, že momentálne paypal nie a podmienka IBA kreditná karta, samozrejme so všetkými info, aby Ti ju mohli vybieliť, hovoria za všetko. Môj názor....
jenny5
16.11.11,13:16
Presne tak, podvod. Už len keď na stránke nie je kontakt, takže to je ako kupovať mačku vo vreci, ale v tomto prípade ani to vrece nepríde. Určite by som nič neposielala.
Fero11
16.11.11,13:25
samozrejme nic od tej firmy nekupuj, najdi si take topanky v inom eshope (paypal akceptuje kazdy seriozny eshop)
newmi
17.11.11,12:20
momentalne paypal neakcpetuju? To co za hovadinu? :-D cisty podvod
brodozz
17.11.11,14:26
Moja skusenost z embaskou Mastercart,je sice viazana aj na paypal,al dasa nou zaplatit na eshop.com priamo bez ucasti paypal.Staci zadat cis.carty,expir.a cci(al csi?),potvrdit pladbu a finito.Tato pladba neni na paypal v histori pladieb,na internet bank.su v polozke cakajuce pladby vo formate od 20.10-do 24.10-extreme.com-122€ (pockaj si a skus o 2 dni ak nebude pristup k pay pal tak radsej neplat,seriozny predajca ma obe moznoti pladby,)
Suzan007
18.11.11,21:38
ide konkretne o tuto stranku: http://saleadidas.com/ . Ked som mala pristupit k platbe, presmerovalo ma to na stranku www.payease.com (http://www.payease.com/), resp. www.5upay.com (http://www.5upay.com/)... Neviem, o co ide.
A problem je v tom, ze zhanam jeden konkretny model tenisiek Adidas Superstar, napisala som uz niekolkym predajcom a zalozila som aj temu tu na porade, ci by niekto nahodou nevedel zohnat ten model, ale bohuzial, nikto, je to zevraj zo starsej kolekcie. A prave na tejto jedinej stranke (este na jednej ale tam maju uplne male alebo uplne velke velkosti) som ich konecne nasla, cela natesena som ich vlozila "do kosika" a potom prislo toto... Myslim ale teda, ze ich radsej oželiem... :(
avalik
18.11.11,21:45
no suzan ... ziadny kontakt ... kde mas istotu ze ti zaslu original? mne pride, ze to su faky priamo z ciny
Suzan007
18.11.11,21:52
no ved... cele je to nejake divne :(
marko182
19.11.11,08:38
Suzan,
na tento shop zabudni. Respektive ono sa to iba tvari ako shop. Kontaktne informacie - gmailova adresa, styl vyjadrovania v niektorych sekciach, ako keby to pisal 15rocny typek.
Skus si radsej najst nejaky Adidas Outlet, kde sa predavaju aj modely z minulych sezon, vacsinou sa slusne ceny. Akurat, ze online ich asi nekupis. Druha moznost je pozriet ich na ebay.
Suzan007
21.11.11,11:23
jasne, na tuto stranku kaslem. Dakujem, ze ste ma odhovorili :) Som zvedava, ci sa tie Adidasy niekedy niekde objavia, prehladala som cely net, cely ebay - nemecky, anglicky aj americky a zatial bezuspesne. Keby nahodou niekomu niekde padli do oka, dajte vediet. Prikladam aj obrazok. Zatial vam tu vsetkym dakujem.http://saleadidas.com/L/uploadfiles/2011091473982765643.jpg
misoft
21.11.11,15:51
Suzan007
22.11.11,21:04
Misoft, dakujem za radu, ale myslim, ze to ovlada uz aj 5 rocne decko. Mne ide o to - ako som uz v predchadzajucom prispevku spomenula - ze zhanam tento konkretny model tenisiek Adidas Superstar. Preto som prilozila aj obrazok. Ale dakujem za ochotu pomoct.
misoft
22.11.11,22:03
Nič v zlom, ale miesto toho, či bude mať biele špičky alebo čierne, by som sa (ja osobne) zaujímal, či mi budú dobré na chodenie, či obchod, v ktorom chcem kúpiť, akceptuje to, alebo ono. Okrem toho, kde je napísané, že aj tie obchody nebudú mať presne ten model? Možno ponúknu, že to môžu objednať podľa tvojich požiadaviek (podľa toho sa tiež pozná seriózny obchod).
Suzan007
04.12.11,23:11
Nic v zlom, ale tie topanky nie su pre mna, ide o to, ze moj priatel po nich uz hrozne dlho tuzi, jasne, ze doteraz nechodi bosy, ma tento isty model (takze na chodenie su mu dobre) len inu farebnu kombinaciu, ale velmi sa mu pacia konkretne tieto spominane a kedze idu Vianoce, chcela by som mu toto narocne a nepochopitelne prianie splnit. Bohuzial, je to starsi model a neda sa zohnat. Kontaktovala som uz roznych predajcov, bezuspesne. To je vsetko, tak nech Vas to prosim neirituje.
Braňo
05.12.11,20:43
chcem sa spýtať, že pri platbe cez kreditnú kartu VISA v prípade, že peniaze boli stiahnuté a nebolo nič dodané ani obchodník nereaguje na mail a samozrejme nič nedodal je možné transakciu reklamovať v banke a bude vrátená? V akých prípadoch?
avalik
05.12.11,20:48
chcem sa spýtať, že pri platbe cez kreditnú kartu VISA v prípade, že peniaze boli stiahnuté a nebolo nič dodané ani obchodník nereaguje na mail a samozrejme nič nedodal je možné transakciu reklamovať v banke a bude vrátená? V akých prípadoch?

asi najlepsie bude, ked zavolas na infolinku do tvojej banky ... resp. zajdi do pobocky a vyries to tam
Mária27
05.12.11,21:37
Kreditkou som platievala do zahraničia pri objednávkach lietadla, ubytovania, poistky a také zabehané služby. To sú známe svetové firmy (občas síce aj tie skrachujú), viem, že reálne existujú a dá sa s nimi riadne komunikovať. Objednávok tovaru veľa nerobím, keď tak paypal či dobierku. Neznámenu obchodníkovi by som sa asi obávala zaslať zadné trojčíslie.
marko182
06.12.11,07:32
chcem sa spýtať, že pri platbe cez kreditnú kartu VISA v prípade, že peniaze boli stiahnuté a nebolo nič dodané ani obchodník nereaguje na mail a samozrejme nič nedodal je možné transakciu reklamovať v banke a bude vrátená? V akých prípadoch?
Obavam sa, ze banka v tomto pripade neurobi nic. Banka nezodpoveda za obchodny vztah s predajcom. Banka je zodpovedna len za dorucenie penazi z tvojho uctu (kreditky) na ucet predajcu, co sa uz uskutocnilo.
Reklamovat nedodany tovar treba u predajcu.
brodozz
03.02.12,11:19
Zaujima ma ako jeto z preberanim listov al balickov v UK, totiz malickost za 7€,ktoru som zaplatil na ebay.uk isla na adresu kamosa ktory zije v UK,nasledne ma kontaktoval ze chodi do prace a nemoze prebrat postu,tak ako to tam funguje ak je balicek na meno,moze ho prevziat aj jeho domaci pan u ktoreho byva? al musi mat ten doticny pan od neho splnomocnenie na tento konktretny ukon?
bodliak
03.02.12,11:25
chcem sa spýtať, že pri platbe cez kreditnú kartu VISA v prípade, že peniaze boli stiahnuté a nebolo nič dodané ani obchodník nereaguje na mail a samozrejme nič nedodal je možné transakciu reklamovať v banke a bude vrátená? V akých prípadoch?


Ak to bola naozaj kreditka a nie debetna karta, tak je mozne reklamovat aj v banke.