Katka01
16.11.11,15:40
Ahojte. Som živnostníčka. Objednala som si z Číny tovar, 100 ks určitých prístrojov na obchodné účely. Už viac než týždeň to tvrdne na colnici kdesi v DHL. Najskôr im dlho trvalo, kým sa vôbec ozvali, potom mi poslali mail s nejakými inštrukciami. Tých mailov bolo medzitým ale viacej a sú úplne zmätočné. Napr. mám tam napísať, Obchodný register a č. zložky, ale ja ako živnostníčka-fyzická osoba v ORSR nie som. Tak som tam napísala nejaký údaj zo živnostenského úradu. Poslala som im to na kontrolu, ale neodpovedali. Všeobecne keď mi vôbec na niečo odpovedia, tak na mnohé otázky nie. Neviem teda, či je tu niekto kto vie, čo všetko musím vybaviť a ako to prebieha. Alebo potom, môj strýko mi hovoril, že špedičné firmy toto vybavia za určitý poplatok za mňa. Ja by som to aj brala. Pretože s hentými sa veľmi komplikovane jedná, neodpovedia na všetky moje otázky, raz mi píšu že chcú to, raz to, ja už mám z toho úplný bordel. Pozerala som nejaké špedičné firmy na nete, ale čo pozerám, oni prepravujú tovar, nikde nemali napísané, žeby vybavovali takéto veci. Tak ja teraz neviem. Neviete mi niekto prosím poradiť čo mám robiť. Toto vyzerá na veľmi dlho. Ja ani presne neviem čo je to špedícia a či je to naozaj to, čo hľadám. Ďakujem.
kabko
16.11.11,15:04
Ja to riešim cez firmu Eurospedit, súdlo majú v BA a pobočku hneď pri vyclievacom oddelení na Tomášikovej ulici...
Ak si z BA, rovno tam choď a dojednaj si veci s nimi. Budeš najskôr potrebovať EORI číslo a tiež si zober živnostenský list so sebou, alebo im zavolaj... :)
Katka01
16.11.11,15:13
Diki moc. Skusala som tam volat, ale uz to nikto nebere. Nevies mi prosim ta povedat aspon priblizne kolko ma to bude stat? Ja teraz akurat pojdem na tyzden na dovolenku, cize k svojmu tovaru sa dostanem az buhvikedy, hoci je na Slovensku uz nejaky cas :(
kabko
16.11.11,16:22
No cenník nemám, takže presné ceny neviem. Záleží to ale aj od toho, či je to len jeden druh tovaru, alebo viac druhov. Ak je tam viac druhov, tak je to potom drahšie, lebo okrem základného JCD, musia urobiť aj doplnkové JCD, čo je tiež spoplatnené a dajú sa tam dať myslím až tri položky, to znamená ak budeš mať 20 rôznych druhov tovaru, tak je to jedno základné JCD (asi 11EUR) a sedem doplnkových JCD (5EUR?-fakt neviem). Plus je tam sadzba za VYHĽADANIE kódu pre každý druh tovaru v colnom sadzobníku, a ešte asi niečo, no nepamätám sa čo presne tam ešte bolo (nemám ten dokument teraz pri sebe..)
Zavolaj im zajtra, a dohodni sa s nimi... :)