aura
25.01.06,07:38
Prajem pekny den,
potrebujem surne poradit - zivnostnik, platca DPH, kupil dna 6.12.05 uzitkove vozidlo za 500 000,-(z toho 79 832,- 19%DPH).
Prepísal si ho v techn.preukaze minuly tyzden, takze ak spravne uvazujem, treba do 15dni podat dan.priznanie na dan z mot.voz. a zaplatit dan.

Co sa tyka majetku, mam ho zaevidovat k 6.12.05 a dat do DPH za 4.q. alebo az januarovy datum?
Mam v tom mierny chaos, nakolko to robim 1x.
uctujem v JU.
Dakujem Vam za pomoc.
evina
25.01.06,06:46
Prajem pekny den,
potrebujem surne poradit - zivnostnik, platca DPH, kupil dna 6.12.05 uzitkove vozidlo za 500 000,-(z toho 79 832,- 19%DPH).
Prepísal si ho v techn.preukaze minuly tyzden, takze ak spravne uvazujem, treba do 15dni podat dan.priznanie na dan z mot.voz. a zaplatit dan.

Co sa tyka majetku, mam ho zaevidovat k 6.12.05 a dat do DPH za 4.q. alebo az januarovy datum?
Mam v tom mierny chaos, nakolko to robim 1x.
uctujem v JU.Ďakujem Vam za pomoc.

Zaradíte do majetku 6.12. . Predpokladám, že dátum dodania máte na faktúre 6.12. takže zaradíte do DPH v 4 Q. 2005
aura
25.01.06,07:06
Mám kúpnu zmluvu a PPD a VPD s uvedenou sumou.

A čo sa týka cestnej dane, 15-dňová lehota sa počíta od 6.12. alebo od dátumu zápisu do tech.preukazu? Lebo tým pádom asi prešvihol termín podania DP.

Ďakujem.
aura
25.01.06,09:22
Poradte prosim, potrebujem to dnes surne urobit....
Dakujem.
aura
25.01.06,09:48
Zaradíte do majetku 6.12. . Predpokladám, že dátum dodania máte na faktúre 6.12. takže zaradíte do DPH v 4 Q. 2005

Nemám faktúru ale doklady v hotovosti - PPD a VPD.
Ako to mám zaúčtovať?
evina
25.01.06,10:12
Mám kúpnu zmluvu a PPD a VPD s uvedenou sumou.

A čo sa týka cestnej dane, 15-dňová lehota sa počíta od 6.12. alebo od dátumu zápisu do tech.preukazu? Lebo tým pádom asi prešvihol termín podania DP.

Ďakujem.
1. Daňová povinnosť pre daň z motorových voziediel vzniká dňom:
a/ pridelenia evidenčného čísla, osobitného evidenčného čísla alebo zvláštneho evidenčného čísla,) alebo
b/ zápisu zmeny držiteľa vozidla v evidencii vozidiel, alebo
c/ začatia užívania vozidla na podnikanie alebo v súvislosti s podnikaním, alebo.....

15. dní po vzniku DP sa podá DP.

2. Čo sa týka DPH, ak predmetná zmluva, alebo PPD spĺňajú náležitosti § 71 odst. 2 zákona o DPH:
Faktúra musí obsahovať
a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne alebo bydliska príjemcu tovaru alebo služby a jeho identifikačné číslo pre daň, ak mu je pridelené,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bol tovar alebo služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) množstvo a druh dodaného tovaru alebo rozsah a druh dodanej služby,
g) základ dane, jednotkovú cenu bez dane a zľavy a rabaty, ak nie sú obsiahnuté v jednotkovej cene,
h) sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane,
i) výšku dane spolu v slovenských korunách.

P.S. za faktúru sa považuje aj zmkuva alebo PPD pokiaľ sú na týchto dokladoch uvedené požadované skutočnosti. Ak áno uplatníte si odpočet DPH v 4.Q.2005.

Učtovanie cez účet 042, zaradenie do majetku a odpisovanie....
aura
25.01.06,10:43
Dakujem za info, len doplnim,
ze uctujem v Alfe a nie je mi jasne, kde mam nahodit sumu 500 000(aj s DPH), aby sa mi to zobrazilo v odpočte DPH.