EUROKARAVANY
16.11.11,17:49
moj otec ma velku dlzobu ma milionovu na cestnej dani.nebude ju vediet splatit ani za 5 zivotov.chcem vediet ci ju nemusim zdedit alebo podla zakona musim
Xanti
16.11.11,16:52
Z tvojho zadania otázky sa Ti nedá odpovedať.

Musíš byť konkrétnejší. Otec je SZCO? Alebo má firmu? Má majetok?
Zita5
16.11.11,17:01
A prečo až milionovu dlžobu ?To má pri jeho SZČO toľko vozidiel, resp. to je už suma , kde sú vyčíslené aj sankčné úroky ?
video1983
16.11.11,17:26
len ci to neni len reklama na eurokaravany :D
EUROKARAVANY
17.11.11,08:38
Bol SZCO od 1993 do 2001...majetok už nemá žiadny.ma len byt v ktorom žije aj ten je podminovany exekútormi zo soc. a zdrav poisťovni...mal majetok ako firemny ...podnikal v stavebnictve ...bol nezodpovedny a hlavne bol neplatic...neviem co este staci to?
ja len ze mam rodinku a firmu novy dom a nechcela by som o toto prist
EUROKARAVANY
17.11.11,08:39
si trapny ...pytam sa na vaznu vec radsej nereaguj...
KEJKA
17.11.11,08:44
ak sa vzdáš dedičstva, vzdáš sa aj záväzkov.
kombinácia podľa mňa nie je možná, nemôžeš zdediť napr. dom, ale iný majetok odmietneš a tiež aj záväzky.
Takže treba všetko, čo sa dá vysporiadať za jeho života, prípadne riešiť osobný bankrot, myslím,, že to už funguje aj u nás - ale neviem isto.
Nechápem ale - či otec má živnosť, alebo má osobný dlh a z čoho? Ale to ma samozrejme nemusí zaujímať.
bodliak
17.11.11,08:48
Otec bude celit exekutorom do svojej smrti, siahnu mu na prijmy, byt, vsetko. Takze predpokladam, ze po nom nezostane ziadny majetok.
Vy sa dedicstva mozete zriect (treba tak spravit na vyzvu pisomne alebo ustnym vyhlasenim na sude tusim do 30 dni a neda sa to odvolat !).
Ale rozumny notar dedicske konanie zastavi pre predlzenie, takze k tomu mozno ani nepride.

U nas je to zatial tak, ze tym vsetko zanika a dlhy na vas neprechadzaju.

// Cital som, ze v Cechach (?) uz chystaju upravu, ze sa bude dedit vsetko, aj dlhy a bude ich treba splacat... Holt, ked "vychcalkovia" nasli cestu na zbohatnutie tym, ze jeden sa extremne zadlzi a druhy vsetko vlastni (a spolu si uzivaju), tak naprava stavu postihne vsetkych ludi.