kofola
25.01.06,07:55
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.
Zita4
25.01.06,07:00
Dohoda o vykonaní práce nie je pracovný pomer. Treba sa s ním dohodnúť o zrušení DoVP. Ak nebude súhlasiť, vysvetlite mu, že prácu, na ktorú bol prijatý, neprevezmete, pretože nie ste s ním spokojní. Najjednoduchšie by bolo dohodnúť sa o predčasnom ukončení práce.
kofola
25.01.06,07:06
S tymto dohodarom sme sa chceli aj dohodnut ale ten dohodu odmieta a chce do toho tahat pravnikov. Mne ide len o to aby bolo z nasej strany vsetko oukej. Ked teda nepristupil na dohodu nema nas to trapit a mozeme povazovat pracu za ukoncenu alebo je treba naformulovat nejaku mudru vetu a poslat mu to doporucene pripadne podniknut nejake dalsie kroky?
Evanka
25.01.06,07:08
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.
Odstúpiť od DVP je možné, ak sa pracovná úloha nevykoná v dohodnutej dobe.(§226 ZP ods c)
Myslím však, že je to možné "napasovať" aj na váš prípad. Pre budúcnosť: všetko je potrebné ošetriť už v uzatvárajúcej zmluve.
Tweety
25.01.06,07:09
S tymto dohodarom sme sa chceli aj dohodnut ale ten dohodu odmieta a chce do toho tahat pravnikov. Mne ide len o to aby bolo z nasej strany vsetko oukej. Ked teda nepristupil na dohodu nema nas to trapit a mozeme povazovat pracu za ukoncenu alebo je treba naformulovat nejaku mudru vetu a poslat mu to doporucene pripadne podniknut nejake dalsie kroky?
Kedže Vám neodovzdá prácu za dohodnutých podmienok v zmluve, tak určite je možnosť odstúpenia a nevyplatenia odmeny za ňu.;)
Jura
25.01.06,10:59
Prosim vas vedel by mi niekto poradit ako mozeme rozviazat PP s dohodarom ktory ma DoVP? Dohoda bola uzatvorena na dva mesiaca ale po tyzdni sme zistili ze praca dohodara nestoji za nic. Ako sa v takomto pripade rozväzuje PP? Ma dohodar na nieco narok? Dakujem pekne za odpoved.DoVP sa končí vtedy, keď zamestnanec splnil pracovnú úlohu, ktorá bola dohodou dojednaná. Ak sa pracovná úloha nesplní v dojednanej lehote, môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže prac. úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ nevytvoril dohodnuté podmienky. Okrem toho sa DoVP končí odstúpením z dôvodov, ktoré si účastníci v dohode dohodli, alebo z dôvodov, pre ktoré možno všeobecne podľa ZP od dohody odstúpiť. Dohodou medzi zamestnávateľom a zamestnancom sa končí DoVP v tom okamihu a za tých podmienok, ktoré si účastníci dojednali, alebo aj bez predchádzajúceho dojednania.