deef
17.11.11,00:12
Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit :)
Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...:D
KEJKA
17.11.11,07:47
ako dlho si robil?
ved ti musí dať potvrdenie o mzde, teda o príjme, zápočet,........čo si vlastne dostal?
a čo výplatné pásky?
Dostal si aspoň výpoved písomne? To by potvrdzovalo, že PP existoval.
mzdu a iné nároky si môžeš žiadať súdnou cestou - pošli mu najskôr písomne na doručenku výzvu.
Negoti
17.11.11,07:51
Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit :)
Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...:D
môžeš požiadať príslušný IP o kontrolu , konajú rýchlo.....
terezamaria
17.11.11,08:30
Zdravim, toto je uz pakec potrebujem poradit :)
Po dohode o ukonceni pracovneho pomeru mi zamestnavatel nevyplatil poslednu mzdu plus mi je dlzny stravne listky za 4 mesiace. Zaujimave na tom je ze odvadzal za mna vsetko ale ja som do dnesneho dna nevidel zmluvu a nemam samozrejme ziadny doklad o tom ze mi vobec nejaku vyplatu dal teda ze som ju prevzal. netusim co mam robit, najracej by som sa na neho vykaslal ale uz len s principu...:D
Až teraz, keď si skončil pracovný pomer, si zistil, že nemáš žiadnu zmluvu? Je to dosť neskoro, ale i tak si ju vypýtaj. Pokiaľ Ti nebude chcieť dať zmluvu, výstupné papiere, poslednú mzdu a stravné lístky, povedz mu jasne, že sa ideš sťažovať na Inšpektorát práce, príslušný Tvojmu bydlisku. Myslím, že potom sa preberie a dá Ti všetko.