mertinkova
17.11.11,14:54
Dobrý den prajem, chcela by som sa opytať máme s.r.o.-čku so sídlom kde ma trvalé bydlisko konateľ, tá sro-čka má aj prenajatý priestor na prevádzku len neviem či a akým spôsobom sa hlási v obchodnom registri. Na danovom úrade uz nahlásená je. Dakujem.
sroservis
17.11.11,14:14
Dobry den, do obchodneho registra sa prevadzkaren neoznamuje. Ale v zavislosti od sposobu vyuzitia priestoru je potrebne ohlasenie na miestne prislusny zivnostensky urad.
mertinkova
17.11.11,14:23
Ide o autodielnu, a kolko to stojí a akým spôsobom to mám oznámiť ?
Economic
17.11.11,15:03
Dobrý den prajem, chcela by som sa opytať máme s.r.o.-čku so sídlom kde ma trvalé bydlisko konateľ, tá sro-čka má aj prenajatý priestor na prevádzku len neviem či a akým spôsobom sa hlási v obchodnom registri. Na danovom úrade uz nahlásená je. Dakujem.

Treba ísť na príslušný živnostenský úrad s tlačivom : Oznámenie o zriadení prevádzky. Tam vypíšete na ktoré všetky predmety sa prevádzka vzťahuje. Myslím, že žiadny správny poplatok sa za ohlásenie prevádzky neplatí. Do OR sa prevádzka nenahlasuje.
mertinkova
17.11.11,15:18
Dakujem velmi pekne, čiže ked je PO zapísana v OR a má prenajatý priestor na opravu ako som hore uvádzala tak to OR nezaujíma?
Economic
17.11.11,15:21
Presne tak. OR to nezaujíma. Nie je to údaj zapisovaný do OR.
mertinkova
17.11.11,15:22
Dakujem velmi pekne.
sroservis
18.11.11,11:48
Ja ešte doplnim, áno ohlásenie prevádzkárne na živn. úrad je bezplatné. Vo Vašom prípade však bude podľa môjho názoru potrebné vydanie súhlasu hygienika (regionálny úrad verejného zdravotníctva, správny poplatok 16,5 eura - požadujú množstvo príloh - zavolajte si na ten svoj) + zrejme podľa miesta umiestnenia bude potrebný aj súhlas (resp. oznámenie) obci. Pekný deň
mertinkova
20.11.11,16:11
Dakujem krásne, hygiena to uz schválila, a dakujem za radu s tym oznámením obci.