Lucyana
17.11.11,15:39
Dobrý deň,
som na materskej takmer druhý rok. Chodím na kurz podvojného účtovníctva a za dva týždne budeme mať testy. Predtým som robila rok a pol v jednej firme ale nedá sa povedať, že to bola nejaká veľká prax lebo som tam nastúpila hneď po škole a počas toho roka a pol som neabsolvovala žiadne školenie ani ma nik nezaučil. Naučila som sa len málo z praxe. Keďže som na materskej nemôžem si hneď hľadať prácu ale chcela by som získať aspoň nejakú prax kým budem môcť nastúpiť do práce. Poraďte mi prosím akým spôsobom môžem získať prax? dá sa to len v zamestnaní alebo sú aj iné možnosti, ako napr začať robiť účtovníctvo sama nejakému malému podnikateľovi? a ak aj tak kde začať? nemám ani účtovný program. Dá sa vôbec na materskej robiť účtovníctvo? ak má niekto skúsenosti s takouto situáciou prosím poraďte.
ďakujem
mizu24
17.11.11,19:17
...už to tu bolo viackrát preberané, najlepšie je, keď máš nad sebou nejakú skúsenú účtovníčku, ktorá ti poradí. Účtovníctvo sa dá robiť aj na materskej, na DoVP. Ja osobne by som sa do toho na vlastnú päsť nepúšťala, ale to je len môj názor.