zefgo
17.11.11,17:16
Dobrý večer, chcel by som sa spýtať či by mi niekto nevedel poradiť v probléme ktorý sa nám nedá vyriešit.
Bývame ako rodinka s malími detmi v mestkom byte v podnájme...kde býva ešte cca dalích 70rodín.
Na prvom poschodí je velká posilovňa, sauna...atd...pod všetkými bytmi. denno denne sa odtial valia tupé ale za to silné zvuky, asi činiek ale strojov na posilovanie, ktoré asi visia na múroch.a tiež na hlas spustená hudba. najhoršie je to v dobe od 17tej do 21...ked treba detom učit, a treba im ist spať
A to mi bývame na štvrtom..
chceli by sme zostat utajení stažovatelia, lebo nám bolo povedané aby sme sa do toho nestarali, vraj to vlastnia vplyvní ludia.
Na meste sme sa už stažovali, no bez odozvy.
Tak by som sa chcel spýtať kde by sme sa mohli postažovať, vyriešiť túto situaciu. prípadne či je možné mať posilovnu na takomto mieste.
Za poradenie, a odpoveď vopred ďakujeme.
misoft
17.11.11,16:49
Anonymne ta poslať kontrolu hygienikov, daňovákov, upozorniť živnostenský.
Mária27
17.11.11,21:14
Treba zistiť, na čo boli pôvodne priestory stavebne určené. Zmenu v spôsobe užívania stavby môže povoliť stavebný úrad, pričom by si mal vyžiadať vaše stanovisko. V obytných domoch bývali prízemné priestory určené na obchody, dokonca raz bol aj príkaz zabezpečovať občiansku vybavenosť pri stavbách bytových domov.
Čiže, ak vám to vadí, obráťte sa na stavebný úrad.

Stavebný zákon

§ 85
Zmena v užívaní stavby

(1) Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby; na konanie o zmene v užívaní stavby sa vzťahujú primerane ustanovenia § 76 až 84.
(2) Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby, prerokuje stavebný úrad pri stavebnom konaní a po jej dokončení vykoná kolaudáciu zmeny stavby. Zmenu v užívaní stavby, ktorá je spojená so zmenou stavby spočívajúcou v stavebných úpravách, ktorými sa podstatne nemení vzhľad stavby a nezasahuje sa do nosných konštrukcií stavby, môže prerokovať stavebný úrad v spojenom konaní o zmene v užívaní stavby podľa odseku 1.
(3) Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmenách podľa odseku 1 a 2, stavebný úrad nepovolí, ak sú v rozpore so záväznou časťou územnoplánovacej dokumentácie.
Halli
18.11.11,08:10
Mária, máš pravdu a preto som aj vymazala príspevok nad tebou, len ja už som niečim podobným prešla...ale poviem ti, že zákony v našej republike majú mnohí "típkovia" na háku...U nás stavebný úrad urobil taký prešľap, že je to na prokurátora a pani na úrade sa ešte rozčuľovala, keď som ju nazvala podvodníčkou, lebo sa pod to podpísala...:cool:
zefgo
12.12.11,18:17
takže to znamená ak by to bolo odobrené stavebným úradom, tak je to v prdeli? alebo existuje ešte niečo čo by sa dalo robiť? napríklad meranie hluku a po...? dakujem