arpad
25.01.06,09:30
Prosím, poraďte mi, musím viesť operatívnu evidenciu na drobný majetok, ktorý zaúčtujem priamo do spotreby do sumy 30.000,- Sk ?
Ak áno, stačí mať zoznam majetku a na konci roka ho musím uvádzať v inventarizácii ?
emily
25.01.06,08:31
Mala by byť evidencia, podľa smernice. Aj inventarizácia.
Zita5
25.01.06,08:35
Vedieš ho v evidencii drobného majetku . Inventarizáciu vykonáš k 31.12.2005 . Treba si stanoviť smernicou od koľko Sk budete evidovať takýto" Drobný majetok " . Záleží od rozhodnutia firmy .
účtovník 007
25.01.06,12:16
No ja si dovolím s Vami nesúhlasiť. Ak sa podľa smernice rozhodneš, že takýto nákup budeš účtovať priamo do spotreby,( ja mám na to vyhradený anal.účet 501-100) a vedieš operatívnu evidenciu, táto operatívna evidencia je Tvoja vnútorná evidencia. V žiadnom momente neovplyvňuje výšku majetku a záväzkov. Je priamo v spotrebe, nie je povinnosť inventarizovať. Skutočný stav s akým stavom v účtovníctve chcete porovnávať? A kde urobíte úpravu o vzniknuté rozdiely?
Myslím, že je to aj logické, veď inventarizovať účet 501-xxx:eek: .
Zita5
25.01.06,12:23
No ja si dovolím s Vami nesúhlasiť. Ak sa podľa smernice rozhodneš, že takýto nákup budeš účtovať priamo do spotreby,( ja mám na to vyhradený anal.účet 501-100) a vedieš operatívnu evidenciu, táto operatívna evidencia je Tvoja vnútorná evidencia. V žiadnom momente neovplyvňuje výšku majetku a záväzkov. Je priamo v spotrebe, nie je povinnosť inventarizovať. Skutočný stav s akým stavom v účtovníctve chcete porovnávať? A kde urobíte úpravu o vzniknuté rozdiely?
Myslím, že je to aj logické, veď inventarizovať účet 501-xxx:eek: .


Tvoja odpoveď je v rámci PÚ . Moja zasa znela v duchu JÚ , nakoľko téma je zaradená " Jednoduché účtovníctvo ". Teraz mi ale vysvetli, že kúpim skriňu za 25 000 Sk tak ju dám do spotreby ? No to by bolo prinajmenšom opovážlivé;) . Nedá sa to použiť v každom prípade .To je môj pohľad na vec . Niet o čom hovoriť , ak sa zakúpy nejaká sada šrobovákov za 2000 Sk , áno tam je to opodstatnené .:)