michja
18.11.11,09:16
Dobry den,je moyne poziadat o skratenie alebo zrusenie podmienecneho trestu(za podvod-dotknuta osoba kupila odo mna vec ktoru zaplatila a ja som jej ju nasledne neposlal.To vsetko ako fyzicka osoba. Z toho trestu uplynulo uz viac ako polovica(cely trest bol dva roky. Za akzch podmienok je mozne poziadat o skratenie alebo zrusenie, aky je postup? Je k tomu nejake vzorove tlacivo alebo co ma obsahovat.
Dakujem
GabiZ
18.11.11,11:56
Po uplynutí skúšobnej doby (podmienky) súd v lehote 1 roka rozhodne, či si sa osvedčil, alebo nie. Ak tak nerozhodne do jedného roka po skončení skúšobnej doby, má sa za to, že si sa osvedčil. Hneď potom register trestov záznam vymaže bez toho, aby si o to musel žiadať. Podľa toho čo uvádzaš, bol si odsúdený na nejakú dobu s podmienkou, ktorá bola tiež na nejakú dobu. (napríklad odsúdený na 12 mesiacov so skúšobnou dobou na 24 mesiacov-podmienka býva spravidla na dlhšie obdobie). Počas skúšobnej doby, ak sa osvedčíš (teda nespáchaš iný trestný čin), nebude vykonaný trest (odňatie slobody). Podmienka sa nedá skrátiť, ani zrušiť.
misomiso
18.11.11,12:03
Preco to chce skratit? Ved pri podmienke staci spravat sa slusne a nemozes mat problem.
michja
18.11.11,12:12
čiže ešte po ukončení podmienky to tam rok budem mať?
michja
18.11.11,12:12
Preco to chce skratit? Ved pri podmienke staci spravat sa slusne a nemozes mat problem. Kôľi vymazania z registru. Aby som to nemal vo výpise registra trestov..
GabiZ
18.11.11,12:19
Ak do roka súd nevydá rozhodnutie, tak áno, po roku zaniká a nastane výmaz v registri trestov.
GabiZ
18.11.11,12:22
Ale ešte podotknem, pozor na túto skúšobnú dobu. Platí výnimka zo všeobecnej jednoročnej lehoty – v prípade, ak je odsúdený stíhaný pre iný trestný čin, možno rozhodnutie o (ne)osvedčení sa vydať do dvoch rokov od uplynutia skúšobnej doby. Samotná skutočnosť, že je odsúdený stíhaný pre iný TČ, neznamená, že sa v skúšobnej dobe neosvedčil a súd preto spravidla musí vyčkať s vydaním rozhodnutia až do právoplatného skončenia konania o takomto čine. Ak konanie nebolo ukončené v lehote dvoch rokov od skončenia skúšobnej doby, z dôvodov, ktoré odsúdený nezavinil, platí zákonná fikcia, že sa osvedčil. Podmienka nebude splnená, ak páchateľ vlastným konaním zavinil, že trestné konanie nebolo ukončené, napr. ak sa v priebehu plynutia uvedenej doby zdržiaval v cudzine a vec tak bez jeho prítomnosti nebolo možné náležite objasniť.
michja
18.11.11,12:23
Ak do roka súd nevydá rozhodnutie, tak áno, po roku zaniká a nastane výmaz v registri trestov.
Nechápem ako sa to mohlo staŤ ale opíšem Vám situáciu:
Podmienka nadobudla právoplatnosŤ niekedy v 5/2010. Do novej práce som nastupoval 12/2011 a tam som potreboval výpis z registra trestov. A ten som mal prázdy. A teraz keď som bol na živnostenskom tam mi zamietli žiadosť lebo už to tam mám tú podmienku.. Ako je to možné.. Nechápem tomu..
GabiZ
18.11.11,12:25
A predkladali ste výpis z registra trestov, alebo odpis z registra trestov, kde sa zaznamenávajú všetky priestupky. Ale na druhej strane išlo o právoplatné odsúdenie, takže neviem, to už výpis z registra trestov tiež obsahuje (mysleli ste 12/2010 nie?). Ale muselo to tam byť skôr, po právoplatnosti rozhodnutia o odsúdení, nie?
michja
18.11.11,12:32
Ale na tlačive ktoré som vypĺnal podanie žaidosti o živnosŤ tam bolo napísané výpis registra a nie odpis..
citujem: ČASŤ C. Údaje potrebné pre vyžiadanie výpisu z registra trestov:
tu je to tlačivo: http://www.minv.sk/?vzory-tlaciv-pre-fo
GabiZ
18.11.11,12:34
Áno, opravila som sa, pretože tu išlo od právoplatné odsúdenie, akurát s podmienkou, takže to sa do výpisu píše. Ale neviem, aké sú lehoty na zápis do registra trestov (proces medzi súdom a prokuratúrou), keďže v máji nadobudlo rozhodnutie právoplatnosť ako píšete v decembri to tam ešte nebolo, to už neviem.
michja
18.11.11,12:35
No asi preto, že v prvom prípade ste predkladali výpis z registra trestov, ale v druhom prípade žiadali odpis z registra trestov, kde sa zaznamenávajú všetky priestupky. Ale na druhej strane išlo o právoplatné odsúdenie, takže neviem, to už výpis z registra trestov tiež obsahuje (mysleli ste 12/2010 nie?). Ale muselo to tam byť skôr, po právoplatnosti rozhodnutia o odsúdení, nie?

Nie 5/2010 Začala podmienka a 12/2011 som si bra víps z registra a bol prázdy... nieje tam preklep..
GabiZ
18.11.11,12:37
Ale veď máme november 2011, nemohli ste si brať výpis v decembri 2011, toho sme sa ešte nedožili predsa. Či?:D