dobsony
18.11.11,10:16
Dobrý deň, potrebovala by som pomoc, lebo som veci riadne pomiešala:mee:.
Za september som odovzdala riadne súhrnný výkaz- 12.10. 18-ho ešte dali faktúru-dobropis. 20-ho som odoslala opravný výkaz ale len sumu dopbropisu. 1 strana výkazu -správne kolko predali do EU celkom - teda pôvodná suma mínus dobropis a 2.strana len suma dobropisu. Dostala som výzvu že tam nesedia sumy. Teraz som pozerala že čo som pobabrala, a čítam že pri opravnom výkaze treba tam uviesť všetky údaje a nielen tie ktoré boli opravené. ok. Ale teraz ako to opraviť aby tam mali správne? Ako vystornovať opravný výkaz? Máte niekto nápad? ďakujem pekne!!!:confused:
katka1605
18.11.11,09:20
V podstate ste si odpovedali sami:). Podáte opravný súhr. výkaz so všetkými údajmi do súhr. výkazu v sumách, ktoré sú správne a ktoré patria za dané obdobie. Čiže pr. ak ste mali 5 položiek do CZ, 10 položiek do AT uvádzate sumy vo výške, akú chcete skutočne vykázať;).
emma01
18.11.11,15:13
Jednoducho povedané, už podaný SV do úvahy neber (ani DÚ ho nebude brať do úvahy, keď do lehoty na podanie podáš opravný SV) a vyplň SV so správnymi hodnotami, zaklikni, že sa jedná o opravný a zašli na DÚ.
dobsony
18.11.11,18:10
Ďakujem, len tak jednoducho, lebo potom pri dodatočnom už treba uviesť len tie údaje ktoré odlíšia od riadného výkazu, to znamená že uvedie čo som 1 krát teda riadnú odovzdala a bude to sedieť? opravný výkaz -treba uviesť všetky údaje ale správne : dodatočný výkaz - treba uviesť len rozdiel. a ja som to urobila opačne!