michja
18.11.11,11:18
Ahojte,

Manželka je na materskej už posledný rok (poberá rodičovský príspevok) m§že si otvoriť živnosť popri materskej bez toho aby prišla o peniaze ktoré dostáva ako rodičovský príspevok??

Ďakujem za odpoveďe..
michja
18.11.11,10:58
Našiel som toto je to pravda? :

Zásadná zmena vo filozofii poberania rodičovského príspevku je tá, že oprávnená osoba, ktorej je príspevok vyplácaný sa môže zamestnať, teda môže vykonávať zárobkovú činnosť. Môže pracovať na pracovnú zmluvu, na dohodu, môže podnikať, môže mať živnosť.

V takomto prípade nezaniká právo na poberanie rodičovského príspevku, alebo nedochádza k jeho kráteniu?
Economic
18.11.11,11:09
Ahojte,

Manželka je na materskej už posledný rok (poberá rodičovský príspevok) m§že si otvoriť živnosť popri materskej bez toho aby prišla o peniaze ktoré dostáva ako rodičovský príspevok??

Ďakujem za odpoveďe..

Môže, o rodičovský príspevok nepríde.
michja
18.11.11,11:25
Môže, o rodičovský príspevok nepríde.

Nevieš ma prosím ta odkázať na zákon a §?
Economic
18.11.11,11:32
michja
18.11.11,12:18
http://www.poradca.sk/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=105826 Pozri zákon o rodičovskom príspevku.

Ďakujem presne toto som hľadal!! :)
Ešte jedna otázka by bola:
Kedže manželka bola zamestnaná a zo zamestnania odišla na materskú tým pádom ostala zamestnaná.
Keď si teraz popri materskej otvorí živnosť bude platiť do zdravotnej poistovne tých cca 40€?
Economic
18.11.11,12:24
Fúha.... otázku posúvam.... pretože na toto neviem z fleku odpovedať. Možno by bolo opýtať sa priamo na zdravotnej poisťovni, ak nik neodpovie. Možno niekto z poraďákov odpovie. Toto nie je moc moja parketa.
michja
18.11.11,12:33
Fúha.... otázku posúvam.... pretože na toto neviem z fleku odpovedať. Možno by bolo opýtať sa priamo na zdravotnej poisťovni, ak nik neodpovie. Možno niekto z poraďákov odpovie. Toto nie je moc moja parketa.
Nevadí.. na to hlavné som odpoveď dostal a za nu vrelo ďakujem.. Ak tu k tej druhej veci niekto neporadí .. tak si to zistím priamo v zdravotnej..
sroservis
18.11.11,12:35
Nie nebude, kým poberá rodičovský príspevok je zamestnancom štátu a ZP za ňu platí štát. Pekný deň.