nokia007
18.11.11,13:04
Dobry den,potrebovala by som poradit ako treba postupovat a čo všetko je treba ak chcem urobit následovné zmeny v LV: potrebujem zrusiť 1 vecné bremeno " A " ,ktore ešte žije, a 1 vecné bremeno " B " na základe úmrtného listu. Na LV som uvedená ako spoluvlastník nehnutelnosti,mám notárom overenú zmluvu,kde sa oprávnený z vec.br. "A" a povynny s vec.br. dohodli o zrušení vecného bremena, a mám orig. úmrtného listu. "B" , potrebujem este niečo k tomu? ako postupovat? čo je to návrh na vklad do katastra? a kto mi to vyhotový? treba podpis oboch vlastníkov?....:confused:


dakujem
nokia007
18.11.11,14:56
prečo mi nikto neodpíše? :( není toto náhodou porada pre tých čo nevedia????
Mária27
18.11.11,18:55
Zmluva o zrušení vecného bremena a úmrtný list budú prílohou návrhu na výmaz vecných bremien, čomu sa tiež hovorí vklad výmazu - to je presne taký list ako na vklad zriadeného vecného bremena, len je to výmaz (kataster to zavkladuje).
Vzory nájdeš aj tu na porade - daj si vyhľadať návrh na vklad vecného bremena. Aj to vygúgliš:
http://www.vzory-zdarma.cz/obcanska-a-lidska-prava-diskriminace/obcansky-zakonik/navrh-na-vymaz-vecneho-bremene-z-katastru-nemovitosti/
http://realcr.cz/vzory-smluv/navrh-na-vymaz-prava-odpovidajiciho-vecnemu-bremeni/23/

Toto je z nášho katastrálneho zákona č. 162/1995:

§ 30
(4) Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu, ak ide o účastníka konania fyzickú osobu; obchodné meno, názov a sídlo, ak ide o účastníka konania právnickú osobu,
b) označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
c) označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony.

(5) Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Ďalšími prílohami sú:
a) verejná listina alebo iná listina, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti, ak toto právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
b) identifikácia parciel, ak vlastnícke právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
c) geometrický plán, ak sa pozemok rozdeľuje alebo zlučuje alebo pri zriadení vecného bremena k pozemku,
d) dohoda o splnomocnení, ak je účastník konania zastúpený splnomocnencom; podpis splnomocniteľa musí byť osvedčený, ak sa osvedčenie podpisu vyžaduje podľa § 42 ods. 3,
e) oznámenie podľa odseku 3 v papierovej podobe.
Katy a R
18.11.11,19:12
prečo mi nikto neodpíše? :( není toto náhodou porada pre tých čo nevedia????
v profile máš
nokia007
Zamestnanie - predvolené
právnik
... tak si netrúfneme:)
nokia007
18.11.11,20:29
ja?? mam pravnik??? :eek: ou :-(to musim opravit! :-)
nokia007
19.11.11,11:56
mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?
buchač
19.11.11,12:33
mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?

....a Ty si čo myslíš ...?????????? ;)...





.......samozrejme , že musí..........:confused:
Mária27
19.11.11,15:01
Ten návrh je akoby sprievodným listom, tam sa podpíše len ten účastník, ktorý ho predkladá - tam sa podpis neoveruje. Stačí overený podpis oprávneného na zmluve.
nokia007
19.11.11,15:40
takze ako teda návrh navklad,stačí ak bude iba podpísaný od vlastníkov a vebc.bremena bez overenia? kedze zmluva o zrusení je overená,ale to je iba príloha k návrhu...
kedze buchač píše ze samozrejme ze musí,tak terza neviem...
Katy a R
19.11.11,15:46
dokonca stačí, keď návrh dá (a aj podpíše) len jeden z účastníkov. Píšem ako obyčajný občan
:) - a mne to tak stačilo;)
vlastne ti to Mária napísala - ja len na potvrdenie, že je to odskúšané
nokia007
19.11.11,15:57
je teda mozné pouziť takúto ziadosť?
buchač
19.11.11,16:02
takze ako teda návrh navklad,stačí ak bude iba podpísaný od vlastníkov a vebc.bremena bez overenia? kedze zmluva o zrusení je overená,ale to je iba príloha k návrhu...
kedze buchač píše ze samozrejme ze musí,tak terza neviem...

...dve otázky boli...je to tak , ako Mary vraví ...;)....aby som nazavádzal ...:rolleyes:


mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??
..nie ...
alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?
..áno......musí ...

...