gerdusha
18.11.11,18:15
Dobry den,

chcela by som sa spytat, ako vidite vy tu zmenu 317/2011, kde sa pise, ze za statnu skusku z cudzieho jazyka sa dostane 60 kreditov, pokial za nu nebola priznana 1. atestacna skuska.

Predpokladam, ze to asi nebude znamenat, ze jazykari automaticky dostanu 60 kreditov, vsak?
Tezaurus
18.11.11,18:07
podla mna je chybne formulovany zakon, pretoze nespecifikuje o aky typ jazykovej skusky ma ist. Podla formulacie tohto zakona by kazdy kto ma akukolvek jazykovu skusku mal mat 60 kreditov. Avsak myslim si ze skor budu tento zakon vykladat tak ze ide o zakladnu alebo vseobecnu jazykovu skusku ziskanu na jazykovej skole.

Taktiez by ma zaujimalo kto v tomto pripade vydava osvedcenie o udeli 60 kreditov.
mlisa
13.12.11,07:52
nevie niekto ako to bude s tymi 60 kreditmi za jazykovu skusku v pripade jazykarov? neexistuje k tomu nejake vyjadrenie alebo stanovisko ktoreho sa mozno drzat? lebo takto si to moze kazdy vykladat rozne...
m.sturmova
05.02.12,14:11
Dobrý deň,
vyterá to tak, že kredity za štátnu jazykovú skúšku z cudzieho jazyka získajú len tí, ktorí si ju urobia až po 1.1.2012. Tí, ktorí ju vykonali do 31.12.2011 a získali dovtedy minimálne 5 rokov pedagogickej činnosti môžu požiadať o vykonanie 1. atestácie najneskôr do 31.12.2012. Keďže ja 1. atestáciu mám a štátnu jazykovú skúšku som vykonala ešte v roku 1998, nemám za ňu žiaden nárok :mad:. (Takúto odpoveď som dostala na moju žiadosť o pridelenie 60 kreditov za vykonanie štátnej jazykovej skúšky.) Alebo sa mýlim? V tomto prípade by som sa mýlila veľmi rada.
Podobne je to aj s rigoróznou skúškou. Takže my, starší učitelia, ktorí sme sa vzdelávali, máme opäť raz smolu. Buďme radi, že nám novelou zákona nebol odobraný vysokoškolský diplom! Chápem, že kredity za rôzne kurzy a vzdelávania vykonané v minulosti sa v zmysle zákona neprideľujú spätne, ale štátna rigorózna skúška a štátna jazyková skúška snáď majú inú váhu a mali by platiť stále. Neviem si predstaviť, že by som sa opätovne prihlásila na vykonanie štátnej rigoróznej alebo jazykovej skúšky len preto, že za ňu v zmysle novely zákona chcem získať 60 kreditov.
M. Šturmová
gagus
18.11.12,17:05
Aj mna by zaujimalo,ci 60 kreditov chodi za zakladnu, alebo vseobecu statnu jazykovu skusku. Viete nieto, ako to je ?