Diamant
25.01.06,09:42
Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa postupuje, keď vykážem u zamestnancov po ročnom zúčtovaní dane daňový preplatok? Pravdepodobne v celej firme budú preplatky a teda aj výsledná daň za február (kedy to chcem zrealizovať) bude pohľadávka voči daňovému úradu.
Ďakujem pekne
liba2
25.01.06,08:56
Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa postupuje, keď vykážem u zamestnancov po ročnom zúčtovaní dane daňový preplatok? Pravdepodobne v celej firme budú preplatky a teda aj výsledná daň za február (kedy to chcem zrealizovať) bude pohľadávka voči daňovému úradu.
Ďakujem peknePreplatky dane sa vrátia zamestnancom. Pohľadávka voči DU sa uplatňuje tak, že sa zrazená daň za bežné obdobie odvedie v zníženej sume o pohľadávku, a to najdlhšie za marec. Ak ešte bude pohľadávka, treba požiadať DU o vrátenie toho zostatku.
alušik
25.01.06,08:59
Predpokladám, že sa pýtate kvôli Prehľadu na daňový úrad. Tam to za február napíšete do r.3 len vo výške r. 1, tak aby r.5 bol 0. To, čo si nebudete môcť "vrátiť", lebo zrážky sú nižšie, si douplatňujete potom za mesiac marec. Aspoň tak mi to vysvetlila jedna múdra tetuška z daňového niekedy pred rokom. Ak by sa stalo, že tie preplatky si nemáte šancu do konca roka vyrovnať preddavkami, ktoré budete mať zrazené, tak treba napísať žiadosť na daňový úrad o vrátenie preplatkov so zdôvodnením. Ak by to bolo potrebné, môžem posunúť, čo som písala ja.
A čo sa týka výplat, tam nie je problém. Preplatky zahrniete každému do výplatnej pásky a aj mu ich vyplatíte. Akurát by som si asi 342 rozúčtovala na 2 riadkoch. Jednu ako riadne zrazené preddavky a druhý riadok ako preplatky z ročného zúčtovania. Ale myslím, že by sa nič nestalo, ani keby to bolo zaúčtované jedným riadkom ako pohľadávka voči daňovému úradu.
Paula
25.01.06,09:01
Dobrý deň,
mohli by ste mi prosím poradiť, ako sa postupuje, keď vykážem u zamestnancov po ročnom zúčtovaní dane daňový preplatok? Pravdepodobne v celej firme budú preplatky a teda aj výsledná daň za február (kedy to chcem zrealizovať) bude pohľadávka voči daňovému úradu.
Ďakujem pekne
Ak je preplatok vyšší ako odvod za február, odpočítvam si jeho zostatok postupne v marci, apríli.....Pri vysokých preplatkoch sa stane , že až do júna tým pádom preddavky na daň neodvádzam.

Doplnenie: Tento postup si odo mňa vyžiadal DÚ.